Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zülfi Badalov: Sinan Akçıl’ dan izin mi alacağım?
Zülfi Badalov: Sinan Akçıl’ dan izin mi alacağım?
Azerbaycanlı söz yazarı Zülfi Badalov, 'Yalnızlıkla Oldu' isimli single çalışmasını müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Ümraniye Platoları’nda Emrah Özbilen yönetmenliğinde bir performans klibi çeken Zülfi Badalov, şarkıyla ilgili iddialı konuştu: “Bu şarkı da diğer şarkılarım gibi hit olacak.”
Emre ÇEVİK
Magazin 19 Haziran 2019 - 07:59

Zülfi Badalov, Berkay' ın ‘Ben Sadece’, Hande Ünsal'ın ‘Seni Sever Miydim?’, Sinan Akçıl' ın ‘Demesinler’ ve bir Mustafa Ceceli – Sinan Akçıl düeti olan ‘Anlarsın’ isimli şarkılarının bestelerini kendisinin yaptığını, sözlerin Sinan Akçıl imzası taşımasına rağmen şarkıların sözlerini aslında kendisinin yazdığını iddia etti.

Badalov şöyle konuştu: “Bu hit şarkıların sözlerini Azeri lehçesiyle ben yazdım. Hatta bunu uzun bir süre önce YouTube'da paylaştım. Sonrasında Sinan Akçıl sosyal medya üzerinden bana ulaştı. Ben de Türkiye'ye gelerek Sinan Akçıl ile tanıştım. Sinan Akçıl bana bu şarkının sözlerine kendi adımı yazıyorum dediğinde kendisine sözlerimi kullanması için resmi bir belge olmadan sözlü olarak onay verdim. Fakat Türkiye'deki telif hukukunu bilmediğimden dolayı kendi yazdığım şarkıyı söylemek için şu an Sinan Akçıl'dan izin almak zorundayım. Bu kabul edilemez bir durum. Bu şarkıların sözlerinin ve müziklerinin benim olduğunu ispat etmek için hukuki haklarımı kullanacağım.”