Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zülfü Livaneli: Gücü tek kişiye teslim eden öneri nasıl yapılabiliyor?
Zülfü Livaneli: Gücü tek kişiye teslim eden öneri nasıl yapılabiliyor?
Zülfü Livaneli verdiği röportajda; "Gücü tek kişiye teslim eden öneri nasıl yapılabiliyor?" diyerek şaşkınlığını dile getirdi.
Magazin 6 Şubat 2017 - 10:23

Zülfü Livaneli, verdiği röportajda Anayasa değişikliği referandumunun Türkiye'deki kutuplaşmayı keskinleştirdiğine işaret edip, “Herkeste bir ‘son hesaplaşma' duygusu var. Bu ülkede insanlar nasıl tekrar yüz yüze bakacak, nasıl ortak bir yaşam oluşturacak bilemiyorum. Herkes birbirini o kadar çok kırıp döküyor ki…” dedi.

Birgün’e konuşan Livaneli açıklamalarını, “Referanduma doğru işler daha da sertleşecek gibi görünüyor. En korkuncu kan dökülmesi, ikincisi de birçok masum insanın hapsedilmesi. Ne yazık ki bu iki tehlikeden kısa sürede kurtulamayacağız gibi görünüyor” diye sürdürdü.

Livaneli sözlerine; “Evet ya da hayır çıkması ülkenin yönünü belirleyecek. Kuvvetler ayrılığını yok eden ve ülkedeki bütün gücü tek kişiye teslim eden bir öneri nasıl yapılabiliyor, bazı siyasiler ve halkın bir kısmı bunu nasıl destekliyor anlayamıyorum” diyerek nokta oldu.

Son güncelleme: 10:31 - 06.02.2017