Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2019’un seyahat trendleri
2019’un seyahat trendleri
Seyahatin artık sadece deniz kenarına gidip güneşlenmek veya bir otelin içinde vakit geçirmek anlamına gelmediği son birkaç senedir, gezgin olmak ve gezerken deneyimlemek olgusu birçok değişikliği ve gelişmeyi de beraberinde getirdi. Zira bir süredir seyahatler o dönemin yükselen değerlerine ve bu değerler çerçevesinde belirlenen trendlere göre şekilleniyor. İşte 2019 senesini şekillendirecek seyahat trendleri...
Seyahat 28 Kasım 2018 - 11:52

Gastronomi Seyahatleri

2018'in popüler trendi hızını kesmeden 2019 seyahat rotalarını da belirlemeye devam ediyor. Seyahatseverlerin tatil rotalarını belirlemelerinde büyük rol oynayan yeme-içme deneyimi sayesinde geleneksel restoranlarda lokal yemeklerin tadına bakma, sokak yemeklerinin satıldığı pazarları ziyaret etme veya Michelin yıldızlı bir restoranda akşam yemeği yeme fırsatına erişebiliyorsunuz.

astronomiÖzellikle önümüzdeki sene ziyaret etmeniz gereken destinasyonlar dünya mutfağına yer veren pop-up'larıyla Londra, deneysel lezzetleri ile New York ve tüm gün süren brunch servisiyle Dubai.

Instagramlanabilir Destinasyonlar

peruGünümüzde, eğer tatiliniz sosyal medya üzerinden paylaşılabilir değilse, o tatili yapmış sayılmıyorsunuz. Ve çoğumuz, seyahat ilhamımızı bulmak için de Instagram veya Facebook'a bakıyoruz. Dubai'deki Burj Khalifa, Paris'teki Eyfel Kulesi ve Budapeşte'deki Parlamento Binası geçtiğimiz sene en çok Instagramlanan lokasyonlardan bazılarıydı.

Radara Girmeyen Yerlere Seyahat

Tek ve büyük bir tatildense birçok kısa seyahat yapma fikri kulağa daha cazip geliyor bazen. Bunu gerçekleştirebilmenin püf noktasını ise bu sene düşük bütçeli tatilcilerin seyahat anlayışları ortaya çıkardı, ve konsept 2019'un en çarpıcı trendi olmayı başardı.

nashvilleBu da demek oluyor ki 2019 senesinde rotanızı pekala Maskat, Abu Dhabi, Doha veya Philadelphia ve Nashville'ye çevirebilirsiniz.

Kumsal + Şehir İkilisi Bir Arada

Şehir merkezlerine seyahat etmek daha önce olmadığı kadar popüler. Seyahatseverler gittikleri şehirlerin kültürlerini ve tarihlerini deneyimlemeye can atıyorlar. Peki ya o şehirlerde bir de deniz tatili yapma fikri kulağa nasıl geliyor?
miami2019 senesinde şehir hayatını kumsalı ile buluşturan Miami, Dubai, Sidney ve Chicago gibi şehirleri keşfetmek öne çıkıyor.

Deneyimi Önceleyen Seyahatler

hjimalayaGünümüzde seyahatler ‘yapılacaklar listesi' maddelerinin yanına tek tek tik atmakla eş değer; bu da seyahatlerde yeni bir şeyler deneme ve destinasyonla deneyimi özdeşleştirme olanağı sunuyor. 2019 senesinde deneyim, seyahat organizasyonu yaparken birincil olacak; bu kümenin içine kültürel gezileri, dağa tırmanmayı veya sushi yapmayı ve ölmeden önce yapmak istediğiniz her şeyi ekleyebilirsiniz.

Tek Başına Seyahat

lonewolfYalnız seyahat etmek bazıları için göz korkutucu olurken bazıları için de iyi bir uzaklaşma ve keşif sebebi. Yine de 2019 senesinde sırt çantanızı hazırlayıp tek başınıza yollara düşmeye hazır olun. Özellikle Vietnam, İzlanda ve Peru gibi destinasyonların çok cazip olduğunu eklememizde de fayda var.

Bisikletle Avrupa

biskletAvrupa'yı bisikletle gezmek turistler için her zaman büyüleyici bir fikirdi. Artık bu tip seyahat planları için özel olarak hazırlanmış bisikletleri kiralayarak koordineli turlara katılabilirsiniz. Öyle ki bu harikulade coğrafyayı iki teker üzerinde deneyimleme fırsatı yakaladıktan sonra kendinizi 5 yıldızlı bir otelde dinlenirken bulabilirsiniz.

Bağ Bozumu Seyahatleri
sarap
Sene içinde belli bir tarih aralığına sıkışsa dahi İtalya'dan Fransa'nın güneybatısına bağları ile ünlü destinasyonları lüks bir konaklama deneyimi ile buluşturan seyahatler 2019'da da oldukça ilgi çekici.

İyi Hissetme Odaklı Seyahatler

baliKimimiz halen havuz kenarında margarita içmenin oldukça dinlendirici olduğunu düşünsek de bedenen ve ruhen arınmak için çok daha fazlasına ihtiyacımız olduğu gerçeği 2019 seyahat trendlerinden birini belirlemede öne çıktı: İyi hissetme odaklı seyahatler. 2018 senesinde beş kişiden birinin seyahat tercihini bu yönde yaptığı göz önünde bulunursa 2019 planlarınızı erkenden yapmanızda fayda var.

Doğanın İçinde Lüksü Tattıran Destinasyonlar

mauritisTüm dünya glutensiz beslenmeyi ve organik kaynaklı malzemeler kullanmayı dert edinmeye başlamışken, seyahat trendlerinin de yüzünü bu yöne çevirmesi sürpriz değil kuşkusuz. Cangılların saklı köşelerine konumlanmış bambu mimarileri ile doğayla barışık konaklama noktalarında 24 saat kişisel masaj ve gastronomi dozu yüksek yemek yeme deneyimini yaşamak 2019 senesinde pekala mümkün.

Kaynak: Oggusto

Son güncelleme: 13:45 - 29.11.2018