4 yaşındaki oğluyla bisiklete binip 5 ülke gezdi

İsviçreli Lea Borer, 4 yaşındaki oğlu Tim ile bisiklete binip 5 ülke gezdi. 4 ayda 3 bin 500 kilometre yol katederek, Antalya'nın Demre ilçesine giden Borer, Türklerin misafirperverliğine hayran kaldığını söyledi.

4 yaşındaki oğluyla bisiklete binip 5 ülke gezdi

İsviçre’nin Basel kentinde yaşayan sosyal pedagog Lea Borer, pandemi sürecinde oğlu Tim Borer ile bisiklet turu yapmaya karar verdi.

Bisikletine, oğlunun küçük bisikletini bağlayan Borer, 1 Ağustos’ta Basel’den başladığı yolculuğunda İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Makedonya, Arnavutluk ve Yunanistan’ı geçerek 23 Ekim’de Türkiye’ye geldi.

Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla’yı geçerek Antalya’nın Demre ilçesine ulaşan Borer, Likya Uygarlıkları Müzesi, Myra Antik Kenti ve Aziz Nicolaos Müzesi’ni gezdi.

Lea Borer, “Daha önce iki yıl boyunca otostopla Türkiye’yi gezmiştim. Türkiye’yi ve Türk insanını çok iyi tanıyorum. Bu nedenle bisiklet yolculuğumun büyük bölümünü Türkiye’de yapmaya karar verdim. Günde 30-60 kilometre arasında yol alıyoruz. Geceleri çadırda kalıyoruz. Şu ana kadar 3 bin 500 kilometre yol yaptık. Antik kentleri geziyoruz” diye konuştu.

Ziyaretine dair deneyimlerini paylaşan Borer, “Türk insanı o kadar misafirperver ki oğlumla beni evlerinde konuk eden aileler oldu. Herkes özellikle oğluma bir şeyler ikram etmek istiyor. Oğlum, Türkiye’de çok mutlu. Antalya’da bir süre dinleneceğiz. Hava koşullarına göre yolculuğumuza devam edeceğiz” dedi. (DHA)

 

Emekli başkonsolosluk çalışanı bisikletiyle 69 il gezdi İlginizi Çekebilir Emekli başkonsolosluk çalışanı bisikletiyle 69 il gezdi 25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor İlginizi Çekebilir 25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor

 

Loading...