Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
6 yaşındaki kızıyla dünyayı gezmek için işini bıraktı
6 yaşındaki kızıyla dünyayı gezmek için işini bıraktı
Bir arkadaşının ölümüyle hayatın aslında ne kadar kısa olduğunu fark eden Evie Farrel, işini bırakıp küçük kızıyla dünyayı dolaşmaya başladı. 
Seyahat 5 Nisan 2017 - 10:44

Evie Farrel, 42 yaşındaki yakın arkadaşını kanserden kaybedince hayatın gerçekten çok kısa olduğunu fark etti.

12Ve bu yüzden 30 bin dolarlık birikimini yeni bir mutfağa harcamaktansa, bunun yerine o zamanlar 5 yaşında olan kızını da alıp dünyayı gezmeye karar verdi.

13Evie, Daily Mail Australia'ya verdiği demeçte; “Kız arkadaşımı kanserden kaybettim ve beni harekete geçiren bu oldu.” dedi.

14“O harika bir insan, mükemmel bir kadındı ve 2 çocuğu vardı. Her şeyi yapabilirken hayatının her anını yakalayarak büyük bir hatıra bıraktı.”

15Sidney'de halkla ilişkiler danışmanlığı yapan 43 yaşındaki Evie 2016'nın Şubat ayında kızı Emily ile birlikte yola çıktı ve yakın zamanda geri dönme gibi bir planları da yok.

16Son 11 ay içinde Endonezya, Malezya, Singapur, Tayland, İngiltere, Çin, Fransa ve Vietnam da dahil olmak üzere 13 ülkeyi ziyaret ettiler.

17“Burada bir şeyler alabilmemizi sağlayacak parayı kazanmak için her gün masa başında oturmaktan daha fazla yapılacak şeyler var.”

18Evie, “Bütün bir yıl boyunca sırt çantasıyla birlikte seyahat ettik… Ve artık eski hayat tarzımıza geri dönmemin bir yolu yok.” diyor.

19
Gezgin anne ve kızının maceralarını bu hesaptan takip edebilirsiniz.

 

Son güncelleme: 11:08 - 05.04.2017