7. Urla Ot Festivali geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi

7. Urla Ot Festivali nedeniyle binlerce kişi Özbek Köyü'ne akın etti.

7. Urla Ot Festivali geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi

Geçtiğimiz haftasonu İzmir’in Urla ilçesinde düzenlenen festival kapsamında “Ot Tanıma Yarışması” için ot toplayan vatandaşlar, tarlalarda keyifli anlar geçirdi. Festivalde deniz ürünleriyle yapılan ot yemekleri tanıtıldı.

urla4Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, “Urla'da yalnızca deniz, tarih, kültür turizmi yaşanmıyor. Urla artık gastronomi turizmiyle de katma değer kazanıyor” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi ve Doğal Sofra Urla Gönüllüleri’nin işbirliği ile düzenlenen “Geleneksel Urla Mart Dokuzu Ot Festivali”nin 7’ncisi iki günlük yoğun etkinlikle ot yemeklerinin memleketi Urla’da gerçekleşti.

urla1Geleneksel beslenmeyi ve yöresel değerleri yaşatmak amacıyla Urla'nın Özbek Köyü'nde gerçekleştirilen festivale Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Meclis Üyeleri, Urla Gönüllüleri Temsilcisi Bilge Bengisu Öğünlü, Özbek Muhtarı Işıl Erdoğan ve Türkiye'nin dört bir tarafından binlerce kişi katıldı.

urla2Bu yıl 7. kez düzenlenen festivalde, Özbek köyü kadınları ve bölgesel otlar üzerinde uzman kişilerin rehberlik ettiği “Otları Tanıma” sloganı ile katılımcılara otlar tanıtılarak doğaseverler ile birlikte Ege Otları toplandı.

Seyahatin en güzel hali: Köpeklerle kamp İlginizi Çekebilir Seyahatin en güzel hali: Köpeklerle kamp Çin'in gökkuşağı dağları İlginizi Çekebilir Çin'in gökkuşağı dağları Süslediği bardakları satarak dünyayı dolaşıyor İlginizi Çekebilir Süslediği bardakları satarak dünyayı dolaşıyor