Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Abant Tabiat Parkı’na ziyaretçi akını
Abant Tabiat Parkı’na ziyaretçi akını
Doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı, kar yağışının ardından hafta sonunda yaklaşık 10 bin ziyaretçi ağırladı.
Seyahat 10 Aralık 2018 - 13:11

Günübirlik ve konaklamak için tabiat parkına gelen tatilciler, havanın soğuk olması nedeniyle ısınmak için yaktıkları ateşin etrafında müzik eşliğinde halay çekti ve horon tepti.

a5Bolu'nun şirin ilçesi Abant, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere yakınlığı nedeniyle tam bir kaçış noktası. Tamamen doğal güzellikler ile dolu olan Abant’a kışın gelen ziyaretçilerin de sayısı oldukça fazla. Geçtiğimiz haftasonu kar yağışının ardından beyaza bürünen Abant’a gelen ziyaretçi sayısının 10 bine ulaştığı belirtiliyor.

a1Bolu’nun 34 kilometre güneybatısında yer alan Abant’ın, 1988 yılında 1150 hektarlık bölümü “Tabiat Parkı” olarak koruma altına alındı. Bolu’nun simgesi haline gelen belde, büyüleyici güzelliğiyle en popüler tatil merkezlerinden biri olarak görülüyor.

a3Yaban hayatın da görüldüğü Abant Gölü Tabiat Parkı çevresinde yabandomuzu, tavşan, karaca, ayı, tilki, yaban ördeği, keklik ve yaban güvercini gibi canlıları da görmek mümkün. Bahar ve yaz aylarında gölde düzenlenen sandal turları ilgi çekerken, kışın ise kar topu oynamak veya el yapımı kızaklarla kaymak, daha sonra da ateş etrafında toplanıp sucuk ekmek yemek ziyaretçilerin vazgeçilmez aktiviteleri arasında sayılıyor.