Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
ABD’de ıssız adadaki otel, yıllık 65 bin dolar maaşla personel arıyor
ABD’de ıssız adadaki otel, yıllık 65 bin dolar maaşla personel arıyor
ABD'nin San Franscisco kenti açıklarındaki minik bir adada, deniz fenerinden dönüştürülen bir otel yıllık 65'er bin dolar maaşla personel arıyor. Nisan'da işe başlaması gereken iki kişi, otelin işletmesinden sorumlu olacak.
Seyahat 11 Ocak 2019 - 15:47

1800’lerden kalma bir deniz fenerinin bulunduğu East Brother adası, San Pablo ve San Franscisco körfezlerini ayıran boğazın ortasında yer alıyor.

east2Otelin Che Rodgers ve Jillian Meeker adlı çalışanları Nisan’da işten ayrılıyor. Otel şimdi Rodgers ve Meeker’in yerine personel bulabilmek için ıssız bir adada yaşama düşün kuran kişileri çekmeye çalışıyor. Personel için öngörülen 130 bin dolarlık maaş iki kişi arasında paylaştırılacak. Personel, yemek, temizlik, malzeme tedariki ve müşterilerin ulaşımından sorumlu olacak.

east1‘TEMİZ HAVA, EŞSİZ MANZARA VE KUŞLAR’

Adaylarda aranan özelliklerin başında ise tekne kullanabilmek geliyor. Perşembe’den Pazar’a kadar çalışacak personelin ayrıca sigara içmemesi ve köpeklerini yanında getirmemesi isteniyor.

east3Otel, tüm bu sorumluluklara karşın, adaylara “olağanüstü bir manzara, kuşlar, deniz canlıları, temiz hava, tekneler ve tarih” vaat ediyor.

BBC