Sözcü Plus Giriş
GALERİ Avrupa'nın en renkli festivallerinden Schleicherlaufen 12 Şubat 2020 12:41
1 Avusturya'nın Tirol eyaletinin 3. büyük ilçesi olan Telfs'te beş yılda bir düzenlenen Schleicherlaufen Festivali renkli kostümler, birbirinden ilginç tasarımlı şapkalar, maskeler, aksesuarlarla bezeli kıyafetler ve geçmişi yüzyıllara dayanan ritüelleriyle Avrupa'nın en renkli etkinlikleri arasında gösteriliyor.
2 İnnsbruck'un 27 km batısında bulunan ilçeyi kuşatan dağlardan toplanan likenler ve ana malzemelerden biri olarak kullanılan hayvan postlarıyla hazırlanan kostümler hayli ilgi çekici.
3 Kentte yaşayan 10 bin civarındaki kişinin neredeyse hepsinin farklı rol ve görevlerde katıldığı Schleicherlaufen'in en ilgi çeken safhası ise oluşturulan dev kortej.
4 Binlerce kişinin kent sokaklarında dolaştığı kortejde, tamamı doğaçlama olan eğlenceli tiyatro oyunları da sergileniyor.
5 Büyücüler, hayvan kılığına girenler, akrobatlar, ateş yutanlar, dansçılar gibi her biri diğerinden tuhaf sayısız karakterin yer aldığı festivalin izleyicilerine de şans getirdiğine inanılan yöreye özgü simitler dağıtılıyor.
6
7
8
9
10