Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bebek Koyu’nda denizcilik ile içiçe 23 Nisan kutlaması
Bebek Koyu’nda denizcilik ile içiçe 23 Nisan kutlaması
Bebekliler Derneği ve Bebek Semt Girişimi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklar ve aileleri ile birlikte, denizle içiçe etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.
Yaşam 19 Nisan 2017 - 11:29

Bebekliler Derneği ve Bebek Semt Girişimi, geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiği etkinliğin ikincisini bu yıl, Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu ve Sarıyer Denizcileşme Merkezi ile birlikte Bahçeşehir Üniversitesi Türk Boğazları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Ortaköy Yat Klübü ve Boğaziçi Dernekleri Platformu’nun da katkılarıyla yapacak.

Çocukların küçük yaşlardan itibaren denizciliğe teşvik edilmesinin, deniz korkusunun sevgiye ve tutkuya dönüştürülmesinin ülkenin geleceği için çok önemli olduğunu vurgulamak üzere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklar ve aileleri ile birlikte, Bebek Parkı’nda çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Pazar günü 12.00-16.00 arasında yapılacak olan etkinliğin arka planında ‘’Bebek’in gelecekte bir denizcileşme merkezi olması” hayali de yer alıyor.

Planlanan etkinliklerden bazıları:
– Çocuklar ‘’Kancabaş” ve ‘’Dingi” türü teknelerle Bebek Koyu’nda gezme imkanı bulacaklar.
– Deniz Müzesi Komutanlığı Bebek Parkı’nda bir stand açıp sergi hazırlayacak. Çocuklara hediyeler dağıtacak.
– Sahil Güvenlik dalgıçları çocuklarla tanışacak.
– Dak-Sar (Denizde Arama Kurtarma) Gönüllüleri çocuklara gemici düğümlerini öğretecekler, sahilde ve denizde güvenliği sağlayacaklar.
– Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği açacağı standta gemi modelleri sergileyecek.
– Tekne yapım atölyesi olacak.

Bebek Mahallesi sakinlerinin de çocukların seveceği ikramlar sunacağı etkinlikte, Paul Dwyer ve Beygü Gökçin canlı müzik performanslarıyla, Serhan Sabanlar da DJ performansıyla yer alacak.

Son güncelleme: 11:42 - 19.04.2017