Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir semt üç mekan: BEŞİKTAŞ
Bir semt üç mekan: BEŞİKTAŞ
Çeşitli düzenlemeler sonrasında eski enerjisini kaybeden Taksim’in ardından İstanbullu’nun yeni gözdesi Beşiktaş.
Seyahat 6 Ağustos 2016 - 01:38

Çeşitli düzenlemeler sonrasında eski enerjisini kaybeden Taksim'in ardından İstanbullu'nun yeni gözdesi Beşiktaş. Hal böyle olunca kahvaltıcılar, balıkçılar, barlarla çevrili bir semt haline geldi burası. Gün geçmiyor ki semtte yeni bir mekân açılmasın. Hepsi de kıpır kıpır. İçlerinden tercih yapmak zor olduysa da işte size Beşiktaş'ta gidebileceğiniz üç mekân önerisi.

1
  1. Sıdıka Meze Restaurant

Sıdıka, Beşiktaş'ın parlayan yıldızından faydalanan restoranlardan değil. Nitekim restoran uzun zamandır misafirlerini en iyi şekilde ağırlıyor. Oldukça ufak bir yer olduğu için yer bulmak problem olabiliyor. Dolayısıyla gitmeden önce aramakta fayda var. Fıstıklı peynir, sıcak ot ve telde karides tatmanız gereken tatlar arasında. Ana yemek olarak da asma yaprağında levreği tercih edebilirsiniz.

2
  1. Pişi

Beşiktaş'ta son zamanlarda açılan kahvaltıcıların sayısını ne siz sorun ne biz söyleyelim. Yan yana dizilmiş bu kahvaltıcılar semtte ciddi bir hareketlenmeye ön ayak oldu. Bunlardan belki de en popüleri de Pişi. Adından da anlayabileceğiniz gibi pişileriyle ünlü bir yer burası. En çok da çikolatalısı beğeniliyor. Bu arada mekanın pişileri kadar hamburgerleriyle nam saldığını da eklemeyi ihmal etmeyelim.

3
  1. Valonia

Valonia, Beşiktaş'ın yollarını aşındırmak için başlı başına bir neden. Mekânın ıslak keki o kadar meşhur ki sosyal mecralarda karşılaşmamış olmanız mümkün değil. Islak kekin yanı sıra mekanda çikolataya dair her şey servis ediliyor. Bu özelliğiyle de misafirlere adeta mutluluk aşılıyor Valonia.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.