Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir Semt Üç Mekan: Karaköy
Bir Semt Üç Mekan: Karaköy
3. dalga kahve kültürüyle başlayan serüvenle önlenemez yükselişini yaşayan Karaköy’de, mekan tercihinde zorlanıyorsanız sizler için üç farklı öneri derledik
Seyahat 4 Nisan 2016 - 11:48

Karaköy, İstanbul'un parlayan semtlerinden biri. Avrupa yakasında Beyoğlu ya da Nişantaşı'na alternatif olarak gidilebilecek son dönemlerin popüler yerlerinden. Her yeni güne yeni bir mekanla uyanan Karaköy, gün geçtikçe kalabalıklaşan, canlanan, tercih edilen bir yer haline geldi. 3. dalga kahve kültürüyle başlayan serüvenle önlenemez yükselişini yaşayan Karaköy'de, mekan tercihinde zorlanıyorsanız sizler için üç farklı öneri derledik.

1. Gakkı

Karaköy'ün en iyi kahvaltı mekanlarından biri olan Gakkı, küçük, şirin ve doyurucu bir yer. Doymadan masadan kalkmayanlar için serpme kahvaltısı da, çikolatalı, ballı, reçelli pancake'leri de mevcut. Güne Karaköy'ün ara sokaklarında iyi bir kahvaltıyla başlamak istiyorsanız Gakkı sizin için uygun bir yer olacaktır.

2. Dof Coffee
Kahvesevenlerin uğrak yeri olan Karaköy'ün gürültüsünden uzak kalmak, sakin bir günde kahvesini yudumlamak isteyenler için önerimiz: Dof Coffee. Üst katında oldukça güzel tasarlanmış bir çalışma ortamı da bulunan kafede sessizce kitabınızı okuyabilirsiniz.

Dof-Coffee

3. Akın Balık
Karaköy’de balık pazarının hemen arkasında bahçe içindeki bu mekan salaşlığın hakkını veriyor. Ahşap sandalyeleriyle, dekoruyla sizi bir tatil kasabasına götürüyor. Bir yaz akşamı dostlarınızla balık keyfi yapıyor hissi veren yer oldukça yoğun talep görüyor. Bu yüzden özellikle hafta sonu gidecekseniz rezervasyon yaptırmanızda fayda olacaktır.

Akın Balık
Son güncelleme: 11:49 - 04.04.2016