Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir Semt Üç Mekan: Koşuyolu
Bir Semt Üç Mekan: Koşuyolu
İstanbul Anadolu Yakası’nın sessiz sakin semti Koşuyolu, huzur dolu hafta sonları sunuyor.
Seyahat 17 Nisan 2016 - 00:00

İstanbul Anadolu Yakası'nın sessiz sakin semti Koşuyolu, huzur dolu hafta sonları sunuyor. Şehrin merkezinde betonarmeden uzak kalmış, iki katlı bahçeli evleriyle metropolleşmeye meydan okuyan bu semte yolu düşenler için birkaç mekan önerimiz olacak.

1.Kipos Balık Ayvalık Cunda Mutfağı

Yemyeşil bir bahçede rustik mimariyle dekore edilmiş mekan nefis bir balık uzmanlığı sunmasının yanında Ayvalık mutfağının İstanbul'daki adresi olmasıyla da önemli. Bahçesinde meyve ağaçlarının altına dizilmiş masalarına oturup Ege'nin taze otlarından yapılan mezeleri, deniz ürünleri ile Pazar akşamınızı keyifle geçirebilirsiniz. Bu sıradışı restoranın spesiyali büyük bir patlıcan diliminin içinde kaşar ve deniz ürünleriyle hazırladıkları “merzane”. Herkes için pişirmiyorlar, şansınızı deneyin ama bizden duymuş olmayın

2. Trattoria da Rosario

Bu restoran gösterişten uzak aile ortamında geleneksel Sicilya mutfağından örnekler sunuyor. Taş döşemeli zemin ve duvarlarıyla, ahşap masa ve sandalyeleriyle bir han görümünde. Dekorasyonunda kullanılan eski bakır ve fenerleri, kahve değirmenleri ve Sicilya folklorik giysileriyle hizmet veren garsonlarıyla gerçek bir İtalyan restoranında hissedeceksiniz.

3. Kirpi Cafe

Kirpi Cafe, Koşuyolu'nun arka bahçesi olarak görülen bir mekan. Günün her saati gidilebilecek bu yer özellikle Pazar kahvaltılarıyla meşhur. Yemyeşil bahçesinde oksijen dolu bir kahvaltı, haftasonu için ideal. Ayrıca günün kalan kısmını kendinizi evinizde hissettirecek kapalı alanında da geçirebilir, bir kahve ya da beş çayınızı içebilirsiniz.

 

Son güncelleme: 23:05 - 18.04.2016