Bir semt üç mekan

Galata, İstanbul’un tarihi ve önemli semtlerinden biri. Bölge Azapkapı, Tophane ve Galata Kulesi gibi turistik açıdan önemli yerleri kapsamakta.

Bir semt üç mekan

Galata, İstanbul'un tarihi ve önemli semtlerinden biri. Bölge Azapkapı, Tophane ve Galata Kulesi gibi turistik açıdan önemli yerleri kapsamakta. Yüzyıllardır İstanbul'un en önde gelen semtlerinden biri olan Galata'da bulunan 3 mekanı sizler için derledik.

Mutfak: Gürcü, Rus, Dünya Mutfağı Fiyat: 2 kişilik alkollü bir yemek ortalama 150TL.

1- Galata Evi 

Eski İngiliz Karakolu'nun binasında bulunan Galata Evi, semtin alternatif mutfaklarından biri. Uzun yıllar İngilizlere ait olan bu bina 1991 yılında şimdiki sahipleri tarafından satın alınmış ve nezih bir restorana dönüştürülmüş. Galata Evi'nde özellikle Gürcü Mutfağı'ndan örnekleri keyifle tadabilirsiniz.

 

Mutfak: Türk – Akdeniz Fiyat: 2 kişilik alkollü bir yemek ortalama 180TL.

2- Nola İstanul

Tarihi binasıyla Nola İstanbul, Galata'nın en gözde restoranlarından biri. Mekan, İstanbul'un eşsiz tarihi dokusunu, Akdeniz Mutfağının en seçkin örnekleri ile birleştirmiş zengin bir mutfağa sahip. Göz alıcı dekoru ve bahçesiyle Nola İstanbul, özel günleriniz için tercih edebileceğiniz keyifli bir mekan.

Mutfak: Cafe Fiyat: 2 kişilik alkollü bir eğlence ortalama 200TL.

3- Nardis Jazz Club

Jazz severler için kaçırılmaması gereken bu kulüp, haftanın her günü canlı performanslar sunuyor. Her ay en az bir yabancı sanatçıyı konuk eden Nardis Jazz Club, iş çıkışı gidip bir kaç saat keyifli vakit geçirebileceğiniz veya hafta sonları arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz seçkin bir mekan.

Loading...