Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bozcaada, NY Times’in ‘2017’de gidilmesi gereken yerler’ listesinde
Bozcaada, NY Times’in ‘2017’de gidilmesi gereken yerler’ listesinde
The New York Times, '2017'de Gidilmesi Gereken 52 Yer' listesi ile okuyucularını dünyadaki önemli seyahat noktalarına yönlendirdi. Gazetenin oluşturduğu bu listede Türkiye'den de Bozcaada yer alıyor.
Seyahat 8 Ocak 2017 - 15:09

Tarihi, kültürel ve mimarı yapılarıyla dünyanın görülmeye değer noktalarını, ‘2017’de Gidilmesi Gereken 52 Yer’ adı altında yayınlayan The New York Times, bu listeye Türkiye’den Bozcaadayı da ekledi.

Dünyada tarih, kültür, mimari, gastronomi, spor ve doğal güzellikler gibi farklı alanlarda öne çıkan turizm destinasyonları gazete okuyucularına önerildi. Bozcaada ile ilgili ‘Türkiye'yi görmek için yavaş tempolu bir yol' başlıklı yazıda, ‘Çanakkale Boğazı’ndaki bir adanın bu rüzgâr sarılı şeridi, İstanbul’dan Çanakkale’ye 50 dakikalık bir uçak yolculuğu ve ardından Geyikli-Bozcaada feribotunda gevşek feribot yolculuğu ile ulaşılıyor. Şiddet olayları ile gölgelenen ülkede, şiddetin uğramadığı bir yer.

bozcaada

Bozcaada, mütevazı boyutlarına rağmen, yaygın olarak bilinen Corvus da dahil olmak üzere altı bağbozumu evini barındırıyor. Asmaların ötesinde, koy, antik kalıntılar, iki kumsal ve latte renkli Osmanlı kalesi var. 2015'te trafiğe kapatıldığı için Arnavut kaldırımı ada merkezinde bile daha da yumuşatıyor' denildi.

The New York Times gazetesinin 2017'de gidilmesi gereken yerler listesinde İtalya'dan Calabria, Tayland'dan Chiang Mai, Yunanistan'dan Atina, Portekiz'den Comborta gibi yerler de girdi.

(DHA)

Son güncelleme: 15:11 - 08.01.2017