Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Brugge kanallarında doyumsuz bir yolculuk
Brugge kanallarında doyumsuz bir yolculuk
Belçika'nın Brugge kenti, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle her yıl yüzbinlerce turiste unutamayacakları bir seyahat deneyimi yaşatıyor.
Seyahat 11 Nisan 2018 - 09:14

Nüfusu 120 bin civarında olan kenti cazibe merkezi yapan unsurların başında; adeta Venedik’le yarışan kanalları ve bu kanalların kenarında yer alan tarihi taş binalar geliyor.

b5II. Dünya Savaşı sırasında hiç saldırıya uğramadığı için, diğer Avrupa kentlerinin aksine Ortaçağ’dan günümüze çok sayıda binanın sapasağlam geldiği kenti, teknelerle gezmek, sayısız taş köprünün altından teknelerle geçmek büyük keyif veriyor.

b4Topam 50 dakikalık tekne turuna yaklaşık 7 Euro ödeyen turistler, bina ve doğanın yansımasının düştüğü kanallarda huzur verici bir yolculuğa çıkıyor, bol bol fotoğraf çekiyor.

b1Brüksel’e yaklaşık 100 km. uzaklıkta olan Brugge’deki kanal gezintilerinde ördek ve kuğular da zaman zaman seyahate eşlik ediyor.

b3
Son güncelleme: 09:15 - 11.04.2018