Bu kulede her gün aynı saatte şiir okunuyor

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi Cumhuriyet Meydanı'nda geçen hafta açılışı yapılan Şiir Kulesi'nde her gün saat 14.00'te şiir okunuyor. Şiir tutkunlarının buluşma noktası olan meydanda her gün şiir okunmaya devam edilecek.

Bu kulede her gün aynı saatte şiir okunuyor

Nilüfer Belediyesi’nin kente kazandırdığı Şiir Kulesi, Bursa’da şiir tutkunlarının buluşma noktası haline geldi. Belediye Kütüphane Müdürlüğü görevlisinin her gün saat 14.00’te okuduğu şiirler, ilçe sakinlerince ilgiyle takip ediliyor. Türkiye'nin yetiştirdiği önemli şairlerinden Nâzım Hikmet Ran, Attilâ İlhan, Fazıl Hüsnü Dağlarca ve Turgut Uyar’ın şiirleri, kulenin açılışından itibaren her gün meydanda okundu.

b2Hafta sonları ve resmi bayram tatilleri de dahil, yılın her günü kuleden şiirler yankılanacak.Heykeltıraşlar Ertuğ Atlı ile Selçuk Arık tarafından kente kazandırılan Şiir Kulesi, Türkiye’de şiir okunabilen tek anıt heykel olma özelliğine sahip. Yüksekliği 12 metre olan Şiir Kulesi’nde, Türk ve dünya şiirinin 25 şairinin fotoğrafları, zemin bölümünde de 600’e yakın Türk şairin isimleri yer alıyor.

Şehrin karanlığı gökyüzüyle aydınlandı İlginizi Çekebilir Şehrin karanlığı gökyüzüyle aydınlandı Bu sokak çiğnenmiş sakızla kaplı İlginizi Çekebilir Bu sokak çiğnenmiş sakızla kaplı
Loading...