Burası Antalya değil Konya!

Konya Ovası'ndaki Beyşehir Gölü sahili, Akdeniz sahillerini aratmıyor. Karaburun Plajı'na gidenler, gölde yüzüp sahilde güneşleniyor. Kocaeli'den giden Kübra Deniz, "Antalya'dan daha iyi diyebilirim plaj olarak. Burası Konya'nın denizi" dedi.

Burası Antalya değil Konya!

Konya’nın güneyindeki Beyşehir ilçesindeki gölün güneyi ve batısında Toros Dağları, doğusunda volkanik Erenler Dağı, kuzeybatısında ise Anamas ve Sultan dağları bulunuyor. Balıkçılığın yapıldığı, 656 kilometrekarelik yüz ölçüme sahip Beyşehir Gölü çevresinde 3 plaj bulunuyor. En uzun plaj olan Karaburun ise Akdeniz sahillerini aratmıyor.

“ANTALYA’DAN DAHA İYİ DİYEBİLİRİM”

Sosyal medyada görüp Beyşehir’e gittiğini söyleyen Kübra Deniz, “Burası Antalya’dan daha iyi diyebilirim plaj olarak. Burayı sosyal medyada gördüm ilk başta, daha sonra arkadaş tavsiyesi üzerine gittim. Burası Konya’nın denizi. Daha önce Konya’da böyle bir yer olduğunu bilmiyordum. Öğrendikten sonra da ön yargılı bir şekilde buraya geldim ama gayet memnunum” diye konuştu.

“HERKES ŞAŞIRIYOR”

Beyşehir Belediyesi’nde görevli plaj sorumlusu Suat Sarıoğlan, Karaburun Plajı’na artık Konya dışından tatilcilerin de gittiğini söyledi. Sarıoğlan, “Misafirler ön yargıyla geliyor. ‘Burada bir göl var, bir gidelim bakalım’ diyorlar. Gelen herkes şaşırıyor. Konya’nın ortasında böyle bir plaj, böyle bir hava beklemiyorlar” dedi. (DHA)

Nem oranı yüzde 74'ü gördü! Sahiller doldu taştı İlginizi Çekebilir Nem oranı yüzde 74'ü gördü! Sahiller doldu taştı
Loading...