Dünyanın en lüks uçağı: Crystal Skye

Lüks uçak deneyimi denince akla gelen Etihad Airways, Singapore Airline, Cathay Pacific ve Emirates yerini ultra lüks uçak deneyimi alabileceğiniz Crystal Skye’a bırakıyor.

Dünyanın en lüks uçağı: Crystal Skye

c2Dünyanın en büyük ve en yeni lüks uçağı olarak lanse edilen Crystal Skye, Boing 777 model bir uçağın modifiye edilmiş hali. Normalde 300 kişilik kapasitesi olan uçak Crystal Skye için özel olarak tasarlanarak sadece 88 yolcu alacak bir hale getirilmiş.

c3Koltukların 180 derece yatabildiği uçakta USB girişleri, özel şarj alanlarının yanı sıra modern tasarımlı altı geniş tuvalet var. Tamamen yatabilen koltuklarda ise iki farklı alan var. Çiftler için birbirlerini görebilecekleri bir plan yapılmışken yalnız kalmak isteyenler için de tamamen kapanabilen koltuk alanları bulunuyor. Hızlı bir internetin yanı sıra kaz tüyü yastıklar, yorganlar ve kişiye özel televizyon gibi lüks bir uçuş için olması gereken tüm detaylar da Crystal Skye'da mevcut.

c412 kişiden oluşan çalışan kadrosu 38 dil konuşabiliyor. Bu şekilde yolcularına en iyi hizmeti de kendi dillerinde verebiliyorlar. Koltukların yanı sıra uçakta geniş bir bar ve lounge alanı da var. Michelin yıldızlı yemekleri ile geniş şarap menüsü de dikkat çekici özelliklerinden.

c5Uçağı tek yön Londra-New York için kiralamak isterseniz ücreti ortalama 310.000 pound oluyor. Crystal'ın özellikle düğün gibi toplu etkinliklerde kiralanması hedefleniyor.

Süper lüks bir yaşam alanı: Yüzen malikane İlginizi Çekebilir Süper lüks bir yaşam alanı: Yüzen malikane Geri dönüşüm mimarisine etkili bir örnek: 'Temp'L' İlginizi Çekebilir Geri dönüşüm mimarisine etkili bir örnek: 'Temp'L'