Sözcü Plus Giriş

Dünyanın En Romantik Şehirleri

Dünyada öyle şehirler var ki romantik atmosferine kapılmamak elde değil. ‘Aşıklar şehri’ olarak bilinen Paris, bunlar içinde belki de en popüleri; fakat Paris’e benzer daha pek çok şehir bulmak mümkün.

Güncellenme: 00:26, 25/02/2017
Dünyanın En Romantik Şehirleri

1. Roma
Aşıkların koruyucusu Aziz Valentine'in yaşadığı şehir olan Roma, aynı zamanda romantizme de adını vermiş. Roma'nın en güzel tarafı, gezip görmek isteyeceğiniz her yerin yürüme mesafesinde ya da bir otobüsle kolaylıkla ulaşılabilecek uzaklıkta olması. Roma İmparatorluğu'ndan günümüze kalan eserler sizi tarihte bir yolculuğa çıkarırken, Pantheon'un yağmur altındaki görüntüsü ve Aşıklar Çeşmesi bu kentin her yerinden romantizm yayıldığı hissettirecek.

2. Londra
Şık restoranları, sosyetik barları ve enfes manzaralarıyla Londra, romantizm yaşamak isteyenler için oldukça uygun bir şehir. Gün batımında nehir kıyısında yapacağınız bir yürüyüş ya da gece yıldızların altında bir yandan şampanyanızı yudumlarken diğer yandan da şehrin ışıklarını izleme fırsatı bulacağınız bir tekne turu ile burada rüya gibi bir gece geçirebilirsiniz.

2

3. Prag
Aşıkların tercih ettiği etkileyici şehirlerden bir tanesi de Prag. Bu şehir adeta insanları aşka davet ediyor. Binlerce kulenin şehir semalarında yükseldiği kenti yürüyerek rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Yol kenarlarına sıralanmış kafeler kahve molası vermek için birebir. Şafak vaktinde sisler içinde Charles Köprüsü, etrafı mücevherler gibi süslenmiş Barok evleriyle sarılı Vlatava Nehri ve peri masallarından fırlamış gibi duran Prag Şatosu ile Prag, aşıklar için harika bir atmosfer sağlıyor.

3

4. Venedik
Romantizm denildiğinde şüphesiz ilk akla gelen yer, Venedik şüphesiz. Şehre adımınızı atar atmaz çiftlerin bu şehri neden bu kadar çok sevdiğini daha iyi anlayacaksınız. Kentin sokaklarında dolaşmak, gondollarla kanal gezisine çıkmak, küçük aile işletmelerinde yemek yemek şehrin romantik atmosferini doyasıya yaşamak için yapabileceklerinizden sadece birkaçı.

4

5. Paris
Paris denilince ilk akla gelenler kuşkusuz ki moda, alışveriş, Eyfel Kulesi ve tabii ki aşk…. Sonsuz gibi duran bulvarlar, filmlerde genç çiftlerin öpüştüğünü gördüğünüz o muhteşem köprüler ve sokak kenarlarındaki kafeleri ile Paris aşıkların vazgeçilmez bir simgesi. Picasso, Lautrec, Montmarte, Oscar Wilde ve Marcel Proust gibi ünlü isimlerin burada yaşamasına şaşırmamak gerekiyor.

5

6. New York
New York'u tanımlayan kelimelerin arasında kuşkusuz “büyük, aceleci, meşgul, kıpır kıpır” sıfatları ön sıralarda geliyor. Gündüz alışverişin keyfini çıkardıktan sonra akşam da romantik bir yemek için küçük aile işletmelerinden lüks restoranlara kadar birçok seçeneği sizlere sunan bu çılgın şehirde yapılacak romantik aktivitelerin sayısı oldukça fazla.