Sözcü Plus Giriş

Dünyanın en tehlikeli ve güvenli seyahat noktaları

Dünyanın en büyük güvenlik şirketi 'International SOS', seyahat planı yapmadan önce incelemeniz için en tehlikeli ve güvenli ülkeleri listeledi.

Güncellenme: 18:54, 22/02/2017
Dünyanın en tehlikeli ve güvenli seyahat noktaları

Uluslararası güvenlik şirketi International SOS, dünyada seyahat etmenin en riskli olduğu yerleri açıkladı. Şirketin yaptığı ankete göre 2017’de terörizm ve başta zika virüsü olmak üzere bazı hastalıkların hızla yayılıyor olması, bir yıl önceye göre seyahatleri daha da riskli hale getirecek.

kirGeçmiş yıllarda yaşanan olaylar ve gezginlerin tecrübelerine göre oluşturulan haritada, seyahati riskli hale getiren en büyük etken terör sayılırken, onu basit suçlar ve güvenli olmayan yollar takip ediyor.

Bu yıl için yapılan araştırmaya göre, 2017’de en tehlikeli ülkeler Suriye, Afganistan, Yemen, Libya, Somali, Güney Sudan ve Mali’deki bazı yerleşim yerleri olarak açıklanıyor. Diğer yandan Norveç, İsveç, Finlandiya, İzlanda, Danimarka, İsviçre ve Slovenya en güvenli ülkeler olarak belirlendi.

yesHaritadaki renklere göre yeşil herhangi bir tehlike bulunmadığını, sarı orta derecede risk olduğunu, turuncu tehlike oranının yüksek olduğunu, kırmızı ise ülkenin çok tehlikeli ve çok riskli olduğunu belirtiyor. Geri kalan bej renkli yerler ise, gelişmekte olan ülkelerin tehlike durumunun da değişkenlik gösterdiğine işaret ediyor.

İlginizi ÇekebilirDünyanın en renkli kasabası: GuatapeDünyanın en renkli kasabası: Guatape

 

İlginizi Çekebilir'Dünyada öpüşmediğimiz yer kalmasın' fotoğraf serisi'Dünyada öpüşmediğimiz yer kalmasın' fotoğraf serisi

 

İlginizi ÇekebilirDünyanın farklı yerlerinde öğrencilerin yemekleriDünyanın farklı yerlerinde öğrencilerin yemekleri
Yayınlanma Tarihi:10:19,