Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
En güzel kiraz çiçeklerini görebileceğiniz 5 şehir
En güzel kiraz çiçeklerini görebileceğiniz 5 şehir
Bahar ayının gelmesi ile birlikte etrafımız doğanın türlü renkleri ile süsleniyor. Her sene, pembe renginin en güzel tonlarına bürünen kiraz çiçeğinin açmaya başlamasıyla dünyanın pek çok şehrinde festivaller düzenlenmeye başladı bile...
Seyahat 11 Nisan 2017 - 15:58

Özellikle Japonya, Kiraz Çiçeği'nin gelişini Hanami adı verilen festivaller ile kutluyor. Fakat kiraz çiçeği, baharın gelişini müjdelediği için tüm dünyada en sevilen çiçeklerden biri olarak anılıyor. İşte tertemiz bahar havasıyla bu büyülü manzaraya tanık olabileceğiniz 5 destinasyon:

Tokyo
tokyo
Japonya'nın tüm şehirlerindeki parklarda görülen bahar çiçekleri, özellikle Ueno Park & Shinjuku Gyoen Bahçelerinde görülmeye değer. Bu parkta yer alan ağaçların bazıları 300 yıllık ve yaklaşık 60 çeşit kiraz ağacının farklı tonlarda açan dalları, ağacın anavatanında bambaşka bir güzelliğe sahip. Nisan – Mayıs ayları arasında gerçekleşen doğa harikası, tecrübe edilmesi gereken bir deneyim olarak adlandırılıyor.

Kyoto

kyoto
UNESCO'nun koruma altına aldığı Budist tapınağı Kiyomizu-dera, en çok ziyaret edilen alanlardan biri. Akşamları büyük bir kiraz ağacının ışıklandırıldığı Maruyama Parkı ise ilgi çekiyor.

Washington D.C.

washng1912 yılında Tokyo Valisi'nin hediye ettiği 3000 kiraz ağacı her sene Ulusal Kiraz Çiçeği Festivali ile kutlanıyor. Özellikle Potomac Nehri kıyısında açan ağaç dallarını görmeye her yıl 1,5 milyon kişi görmeye geliyor. Hava koşullarına bağlı olarak tarihler biraz değişse de Nisan başı çiçek açan dallar yaklaşık iki hafta boyunca izlenebilir.

New York

newCherry Esplanade ve Japanese Hill and Pond bahçelerinde kiraz ağaçları arasında uzun ve sessiz yürüyüşler yapılıyor. Brooklyn Botanik Bahçesi'nde ise 29-30 Nisan tarihinde kutlamalar yapılıyor.

Hamburg

hamburgAlstar Nehri boyunca ekili olan ağaçlar Mayıs ortasından itibaren çiçek açmaya başlıyor. Her yıl Kirschblüstenfest isimli bir festival ile bu şahane manzara kutlanıyor.

Kaynak: Oggusto

Son güncelleme: 16:01 - 11.04.2017