Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erciyes 1 ayda 400 bin kişiyi ağırladı
Erciyes 1 ayda 400 bin kişiyi ağırladı
Kesintisiz kayak imkanı sunan uzun pistleri, snowboard, kızakla kayma gibi çeşitli kış aktivitelerinin yapıldığı alanlara sahip Türkiye'nin önemli kış sporları ve kayak merkezlerinden Erciyes Dağı'nı 30 günde 400 bin kişi ziyaret etti.
Seyahat 11 Ocak 2019 - 10:26

Kış aylarında beyaz örtüyle kaplanan doğası, sunduğu imkanlar, birçoğu dünyaya örnek modern yapılarıyla yerli ve yabancı kayakseverlere hizmet sunan İç Anadolu’nun en yüksek dağı Erciyes’te, kar kalınlığı 100 santimetreye ulaştı.

erciyes1Kayseri Büyükşehir Belediyesinin 350 milyon avroluk yatırımla hayata geçirdiği Erciyes Master Planı kapsamında uluslararası standartlara kavuşan
Erciyes Kayak Merkezi, kış turizminin vazgeçilmez adreslerinden biri haline geldi.  2018-2019 kayak sezonunu 30 gün önce açan Erciyes Dağı’nda ziyaretçi sayısı 400 bine ulaştı.

erciyes4Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, kayak sezonunu geç açmalarına karşın kar yağışı olarak bereketli bir sezon geçirdiklerini söyledi.  Kayak merkezinde bütün pistlerin açık olduğunu belirten Cıngı, “Hem yerli hem de yabancı misafirlerimiz pistlerimizde. Sezon başından itibaren toplam ziyaretçi sayımız 400 bini buldu. Bizim hedefimiz bu sezon 2 milyon kişi sayısına ulaşmak. İlk ay için hedefimizi tutturduğumuzu söyleyebiliriz. Bu kadar kişiyi burada ağırlamak kolay değil, Erciyes Dağında altyapımız çok sağlam. Bu imkanları sağlarken uygun fiyatlar sunuyoruz.” dedi.

erciyes2