Sözcü Plus Giriş

Fransa’nın bilinmeyen cenneti Korsika

İmparator 1. Napolyon’un doğduğu Korsika, Fransa’nın en az bilinen bölgelerinden sayılıyor. 3 farklı havaalanı ile farklı rota imkanları sunan adada dört ana şehir ve korunmuş doğa parkları görebilmek için araba yolculuğu tercih ediliyor.

Güncellenme: 11:12, 25/11/2017
Fransa’nın bilinmeyen cenneti Korsika

c1Ceneviz limanı olarak kurulan Porto Vecchio, adanın güney doğusunda, eski liman bölgesi ve kilometrelerce devam eden beyaz kum plajları ile tanınıyor. Saint Tropez'i aratmayan Palombaggia'daki Tamaricciu Beach, bölgenin en şık tesisi olarak tercih ediliyor.

c3LHW bünyesindeki Hotel Casadelmar, adanın tek iki yıldızlı restoranı. 3 dönüm arazisi içinde minimal mimarisi, yüzyıllık ağaçları, teraslı odaları ile adanın en güzel ve prestijli otelleri arasında sayılıyor. Avrupa'nın en büyük gece klübü Via Notte'de dünyaca ünlü DJ'lerin performanslarını izlemek için rezervasyon öneriliyor.

c2Korsikanın başkenti olan Ajaccio, 1492 tarihinde kurulduğundan eski liman bölgesindeki sokaklar tarih sayfalarında dolaşma hissi veriyor. Notre-Dame de la Miséricorde Katedrali ve müzeye dönüştürülen Napolyon Bonaparte'ın da doğduğu ev olan Napolyon Müzesi görülmesi gereken yerler arasında sayılıyor.

c5Palm Beach Hotel'in bünyesinde bulunan 1 Michelin yıldızlı Restaurant Gastronomique, Korsika mutfağının en nadide lezzetleri ile tanınıyor. Le Bilboq Chez Jean Jean'da ıstakozlu spaghetti yemek isteyenlerin, mutlaka rezervasyon yapması gerekiyor. Özgün hatıra ve hediyelik isteyenler, Les Pierres de Corse'dan doğal Korsika taşlarından ve deniz kabuklarından elde yapılmış mücevherlere göz atabilirler.

c6Scandalo Doğal Parkı'nı ziyaret etmek için ideal konuma sahip Calvi‘de kale manzarası ile tanınan Chez Tao‘da güneş batarken kokteyllerin tadılması öneriliyor. Beş farklı havuzu arasında öne çıkan ördekli teras havuzu, Michelin yıldızlı restoranı ile özel konuma sahip Hôtel La Villa'da konaklayabilir. Napolyon'un da kendisine amblem seçtiği arıların Korsika dağlarında ürettiği dünyaca ünlü bal çeşitleri Annie Traiteur'de bulunabilir ve bal sirkesi, tadılmaya değer.

c7Korsika'nın en bakir bölgesi olan ve adanın parmağı olan Cap Corse – Cagnano'da yeni açılan Domaine Misincu, ekolojik lüks deneyime odaklanıyor. Zeytin ağaçları içindeki otelin geniş plajı ve dağ köyü mimarisini koruması ve Tesla araba şarj istasyonlarının da olduğunu unutmamak gerekir. Bastia, Fransa'ya en yakın liman olduğundan gemi ile Nice'de gitmek mümkün.

c8Çevre kasabalardaki restoranlar arasında Le Pirate, Michelin yıldızı ile öne çıkarken, Raugi'den Korsika baharatları ile yapılmış dondurmanın tadına bakmadan dönmeyin.

Kaynak: Oggusto

İlginizi ÇekebilirDünyanın en büyük şelalesi VictoriaDünyanın en büyük şelalesi Victoriaİlginizi ÇekebilirFransa'nın gözde şehri MarsilyaFransa'nın gözde şehri Marsilya