Fransa’nın narenciye kokulu şehri Menton

Fransa'nın tatil cenneti Cote d'Azur bölgesinde yer alan Menton, denizi, plajları, tarihi binaları ve her köşesine sinen limon ve portakal kokularıyla ülkenin en ünlü tatil beldeleri arasında yer alıyor.

Fransa’nın narenciye kokulu şehri Menton

İtalya’nın Toscana bölgesine yakınlığından dolayı iklimi kışın da çok yumuşak olan bu şirin yerleşim merkezinin üzerinden, yılın büyük bölümünde güneş eksik olmuyor.

Dört yanı limon ve portakal ağaçlarıyla dolu Menton’da her yıl şubat ayında düzenlenen turunçgiller festivalinde, limon ve portakallardan yapılan devasa heykellerin geçit töreni yapılıyor.

Hem festival zamanında hem de tatil sezonunda turistler bu güzel şehre akın ettiğinden konaklayacak yer bulmak neredeyse imkansız oluyor.

Fransa’nın en çok ilgi çeken klasik müzik festivallerinden birinin de yaz aylarında gerçekleştiği Menton, deniz turizminin yanısıra kültür turizminde de çok iddialı.

Menton’u kökleri Paleolitik Çağ’a dayanıyor. Tarihin her döneminde konumuyla gözde bir yerleşim merkezi olduğu için, farklı kültürleri yansıtan çok sayıda mimari yapıyı kentte görebilmek mümkün.

Şehre giden turistler, eşsiz tarihi mekanları ziyaret ediyor, rengarenk boyalı evleri iki yanına sıralandığı dar sokaklarda dolaşmanın ve bol bol fotoğraf çekmenin keyfini yaşıyor.

(Fotoğraflar: DepoPhotos)

Burası Avrupa'nın en temiz şehri İlginizi Çekebilir Burası Avrupa'nın en temiz şehri
Loading...