Sözcü Plus Giriş
GALERİ Haftasonu tatilcilerinin gözdesi Donatım Park 11 Temmuz 2019 13:37
1 Adapazarı şehir merkezinde 160 bin metre kare alanın enkazdan yeşile dönüştürülmesiyle oluşan Donatım Park (eski adı Kent Park) vatandaşların yorucu şehir hayatından arınarak nefes alabilecekleri bir kaçış noktası.
2 İstanbul başta olmak üzere çevre illerde yaşayan insanların da yoğun ilgisini çeken Sakarya’nın yemyeşil doğasına sahip Donatım Park; doğal ortamı korunarak ağaçlandırılmış.
3 Yaklaşık 4.500 metrelik yürüyüş alanıyla doğayla iç içe spor yapmak isteyenler için de cazibe merkezi.
4 Parkın yanından geçen Çark Deresi ile her mevsim ye yeşil kalmayı başaran bu yer, her mevsim ayrı bir güzellik barındırıyor.
5 Donatım Park içerisindeki ağaçların gölgesi yaz aylarında insanların serinleyerek dinlenmesini sağlarken kafeteryalarda veya yanlarında getirdikleri çaylarını yudumlama şansı da tanıyor.
6 Kır keyfini şehir hayatından uzaklaşmadan yaşamak isteyenlerin tercihi olan park, konser organizasyonları başta olmak üzere birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.
7 Bisiklet, yürüyüş ve sportif faaliyetlerin de park içerisinde yapılmasıyla bu güzel doğa parçası, hafta sonunun vazgeçilmez mekanlarından biri haline dönüşüyor.
8
9
10