Sözcü Plus Giriş
GALERİ İki göl arasındaki cennet Interlaken 16 Nisan 2019 13:42
1 Bernese Alpleri'nin göbeğinde, berrak göllerle çevrili olan Interlaken, İsviçre'nin merkezindeki Bern Kantonundaki bir yerleşim birimi.
2 'İki göl arasında' anlamındaki adından da anlaşılabileceği gibi Interlaken, Aare Nehri'nin beslediği Thun ve Brienz gölleri arasındaki dar bir kara şeridi üzerinde yer alıyor.
3 Nüfusu 14.000 civarında olan Interlaken, turkuaz rengi gölleri, yemyeşil doğası, yürüyüş rotaları, yamaç paraşütü ve kano gibi adrenalin yükselten etkinlik olanakları ve ünlü temiz havasıyla her yıl onbinlerce turisti ağırlıyor.
4 Bölgenin kuru ve bol oksijenli havasının verem hastalığına iyi geldiğine inanıldığından, geçmişte buraya çok sayıda hastane yapılmış.
5 Böylece Interlaken bir dönem sağlık turizminin başkenti olarak da isim yapmış.
6 Bu güzel bölgede, sırtını şelalelerin süzüldüğü Eiger, Mönch ve Jungfrau dağlarına yaslayan karakteristik İsviçre evlerini de içine alan manzarayı gür otlaklarda beslenen büyükbaş hayvanlar tamamlayarak klasik Alp dağları görüntüsü oluşturuyor.
7 Interlaken'de, teleferik, telesiyej olanakları da olan yürüyüş yapılabilecek 45'in üzerinde dağ yoluna sahip.
8 Kış turizminin hayli gelişkin olduğu bölge, pist ve tesisleriyle de ünlü.
9 Tarihi kürekli vapurların da gezi gemileri olarak faaliyet gösterdiği Thun ve Brienz göllerinde doyumsuz manzara eşliğinde gezintiye çıkmak da eşsiz bir deneyim.
10
11
12
13