Issız bir adada yalnız yaşayan eski milyoner

Avustralyalı eski bir milyoner olan 70 yaşındaki David Glasheen, 1987'de parasının büyük bir kısmını kaybedince tropikal bir adada yalnız başına yaşamaya başladı. 

Issız bir adada yalnız yaşayan eski milyoner

Bundan 30 yıl önceki borsa krizinde parasının büyük bir kısmını kaybeden David Glasheen, 1997 yılında kız arkadaşıyla birlikte Avustralya'nın doğu kıyısındaki Restoration Adası’na taşınmaya karar verdi.

d2Adaya gelirken amacı, bir arkadaşının tavsiyesine uyarak 60 odalı lüks bir otel inşa etmekti.

d3Glasheen ve kız arkadaşı sahildeki küçük bir kulübede yaşamaya başladılar ancak banyo, sıcak su ya da herhangi bir modern yaşam belirtisi olmayan ada koşullarına dayanamayan kız arkadaşı kısa süre sonra geri döndü.

d4O sırada adanın yerlileri olan Aborjinler de otel yapımına karşı açtığı savaşı kazandı ve David’in lüks otel planı da gerçekleşmedi.

d5Bunun üzerine Avustralyalı adam yine de adada kalmaya karar verdi ve tek bir mayo ile yaşamayı takım elbiseler içinde olmaya tercih etti.

d9Glasheen derme çatma kulübesini 20 yılda yavaş yavaş yenileyerek güneş panelleri ve internet gibi lüksler edindi. Kendi gıdasını kendi yetiştirmeye başladı.

d6Bu zaman zarfında en çok ihtiyaç duyduğu şey yaşadıklarını paylaşacak bir partnerdi. Arkadaşlık sitelerine ilan verdiği de oldu ama İtalyan bir kızla yaşadığı kısa süreli sevgililik dışında adaya gelecek birilerini bulamadı.

d7Şimdilerde 70 yaşında olan Glasheen’in tek arkadaşı köpeği Quasi ve tek sosyalleşme fırsatı adaya gelen tekneler ya da organik tarımcılar.

d8Her şeye rağmen David Glasheen, tek başına yaşadığı münzevi hayatındaki huzurun vazgeçilemez olduğunu söylüyor.

İki buçuk yıldır tavuğuyla dünyayı dolaşan gezgin İlginizi Çekebilir İki buçuk yıldır tavuğuyla dünyayı dolaşan gezgin

 

Kedisiyle mavi sularda dünyayı dolaşan gezgin İlginizi Çekebilir Kedisiyle mavi sularda dünyayı dolaşan gezgin

 

Bu masalsı köyde yol yok, sadece su kanalları var İlginizi Çekebilir Bu masalsı köyde yol yok, sadece su kanalları var
Loading...