Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul’un bohem ruhu: Çukurcuma ve antikacıları
İstanbul’un bohem ruhu: Çukurcuma ve antikacıları
Antikaya ilginiz olsa da olmasa da, İstanbul'un en eski semtlerinden olan Çukurcuma’yı ziyaret ettiğinizde, mutlaka size hitap eden bir şey bulabilirsiniz.
Seyahat 13 Nisan 2017 - 14:09

Çukurcuma, Beyoğlu ve Cihangir'in yoğun kalabalığının, ışıltısının bir sokak arkası… Şu sıralar yükselen bir değer olsa da hala diğerlerine göre çok da yoğun değil. Hal böyle olunca, henüz çok çok keşfedilmemiş yerlerin keyfini sürmek de ayrı güzel oluyor.

cukur2Çukurcuma'yı özel kılan durumlardan bir tanesi şüphesiz hatıra kokan antikacıları. Adım başı rastlayacağınız antikacılarda anıların birinden diğerine bırakıyor olacaksınız kendinizi.

cukur4Tahta bavullar, eski fotoğraf makineleri, dönem kıyafetleri, tablolar, objeler… Aklınıza gelebilecek bilumum antika karşılayacak sizi. Dışarıdan bakıldığında pek de gösterişli olmayan dükkanlar, sizi içine aldığında adeta yeni bir dünyanın kapıları açılacak önünüzde.

cukur3Çukurcuma sokakları boyunca uzanan pek çok antikacı mevcut. Uzun uzun gezeceğiniz sokakları rahatça arşınlamak için en azından yarım gününüzü ayırmanızda fayda var.

Kaynak: Bi Kahve Bi Keyif