Sözcü Plus Giriş

İşte dünyanın en ucuz ülkeleri

Avrupa’da yapacağınız bir seyahat için ayıracağınız bütçe ile bu ülkelerde mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Tatil planlarınızı gözden geçirmeye ne dersiniz?

Güncellenme: 11:41, 19/02/2017
İşte dünyanın en ucuz ülkeleri

Türk parasının dolar ve euro karşısında değer kaybetmesiyle tatil planları da değişti. Rotanızı başka ülkelere çevirmek isterseniz, sizler için ‘Dünyanın En Ucuz Ülkeleri'ni sıraladık.

Honduras

houndras

Bu Orta Amerika ülkesi, en çok seyahat edilenler listesinde olmasa da, gittiğinizde hayran kalacaksınız. Maldivler'in ünlü beyaz kumları ve palmiye plajları kadar mükemmel bir görselliğe sahip bu ülkede yeme içme oldukça ucuz. Günde 50 TL'yi bile bulmayan harcamalar yaparak çok eğlenebilirsiniz. Tabi daha da ucuz olmasını istiyorsanız, uçak biletinizi de erken bir tarihte almanız gerek.

Bolivya

bolivya

Calle Jaén, Bolivya'nın başkenti La Paz'da bulunan tarihi bir bölge. Bolivya'daki en güzel koloni yadigarı sokakları görebileceğiniz bu bölgede, hepsi farklı bir stile sahip olan 4 müze bulunuyor. Tüm bu müzeleri yalnızca 2 TL'ye gezebilirsiniz. Eğer yeme içmeye de önem veriyorsanız güzel bir haberimiz var. Çünkü Bolivya'daki yeme içme fiyatları Güney Amerika'nın en ucuzu.

Sri Lanka

srilanka

Sri Lanka'da deniz kenarında 10 TL'yi geçmeyen fiyatlarla konaklamak mümkün. Hint Okyanusu'nun incisi, ucuzluğunun yanı sıra, güzelliği ile de tatil planlarınızı değiştirdiğinize değecek türden.

Filipinler

filipinic

Filipinler'de ucuz tatil yapmak, tercihleriniz ile ilgili. Çünkü dileyenler için lüks seçenekler de bulunuyor. Başkent Manila, en çok bilinen şehri olmakla birlikte aynı zamanda diğer şehirlere göre biraz daha masraflı. Başkent yerine, Cebu ve Bohol gibi şehirleri tercih edebilirsiniz. Ya da dalış meraklısıysanız Boraçay da bütçenize uygun bir seçenek olabilir.