Kaçışların en güzeli: Çingene Karavanları

“Çingene Karavanı” dediğimiz dışı özenle süslenmiş, içi sıcacık bir ev gibi döşenen yaşam alanları yollara 1950’li yıllarda çıkmaya başlamış.

Kaçışların en güzeli: Çingene Karavanları

Yollarda artan trafik, atların çektiği arabalarla yolculuk etmeyi zorlaştırınca bu karavanlar Avrupa'daki çingenelerin yeni evleri haline gelmiş.
k1Günümüzde ise, İngiltere'nin Bristol şehrinde bir süredir çingene karavanları üreten bir ekip bulunuyor.

k5“Greg's Gypsy Bowtops“ şirketi, kurucusu Greg'in kendisi için yaptığı bir karavanın ardından başka karavanlar da üretmek istemesiyle çıkmış ortaya.
k3Ve kısa sürede o kadar çok talep gelmiş ki, satılmak ve kiralanmak üzere daha çok çingene karavanı sıfırdan inşa edilmeye başlanmış.

k4İngiltere öncelikli olmak üzere Avrupa'daki çeşitli festival alanlarında, film çekimlerinde kullanılan karavanlar aslında tamamen alacak kişinin o alanı nasıl kullanmak istediğine göre hizmet verebilecek yapıda.
k6Çingene Karavanları; ofis, parti alanı, kafe, tatil aracı, hatta ev olmak farklı amaçlar için kullanıyor…

k13 k7 k8 k9 k10 k11 k12 k14 Gezginlerin ikinci yuvası olan otel: El Cosmico İlginizi Çekebilir Gezginlerin ikinci yuvası olan otel: El Cosmico Modern çadır: Eko-kapsül İlginizi Çekebilir Modern çadır: Eko-kapsül Alpler'in tepesinde bir 'yıldız odası' İlginizi Çekebilir Alpler'in tepesinde bir 'yıldız odası'
Loading...