Sözcü Plus Giriş

Kartepe’ye mevsimin ilk karı düştü

İstanbullu kayak severlerin gözdesi olan Kocaeli'deki kayak merkezi Kartepe'de mevsimin ilk kar yağışı yoğun şekilde başladı. 20 santime ulaşan kar kalınlığında, ilerleyemeyen araçlar ise geri döndü. Kış turizminin en çok ilgi çeken yerlerinden biri olan Kartepe'ye İstanbul'dan 1 buçuk saat gibi kısa bir sürede ulaşmak ve günü birlik kayak yapabilmek de mümkün.

null
Güncellenme: 11:03, 21/11/2017
Kartepe’ye mevsimin ilk karı düştü

Kocaeli’nin 1700 metreyle en yüksek noktası olan kayak merkezi Kartepe’ye sıcaklığın sıfırın altına inmesiyle mevsimin ilk karı düştü.

k1Dün gece saatlerinde etkili olan yağışla birlikte kar kalınlığı 20 santimetreyi bulurken, kayak merkezine çıkan araçların bazıları yağışa hazırlıksız yakalandı.

k3Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yol açma ve tuzlama çalışmalarının sürekli devam ettiği yolda, araçlarından inen vatandaşlar karın tadını çıkarttı.

İSTANBUL’A EN YAKIN KAYAK MERKEZİ

k5Her mevsim farklı renkleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Kartepe Kayak Merkezi, kış turizminde büyük bir öneme sahip. Kocaeli’ye bağlı olan Kartepe, önemli bir kayak merkezi olup; İstanbul’a yakın olması sebebiyle de daha fazla ilgi odağı durumunda.

k6Marmara bölgesinin üçüncü yüksek noktası olan Kartepe; kestane, fındık, çam, meşe gibi ağaçların karışımından oluşan oldukça sık ve gür ormanlarla kaplı bir alan.

k4İstanbul’a 110 kilometre uzaklıkta olması, hafta sonlarında kısa bir tatil yapıp doyasıya eğlenmek isteyenlerin yanı sıra günü birlik ziyaretçilerin de ilgisini çekiyor. 

k8Kartepe Kayak Merkezi bölgede hizmet veren tek merkez, ancak konaklama için çok fazla seçenek mevcut.

k9
Her düzeye hitap eden farklı zorluk derecelerine göre ayrılmış pistlerin bulunduğu merkezde, kayak hocalarından kayak dersleri alabilir ve kayak malzemelerinizi temin edebileceğiniz yerler de bulabilirsiniz.

Bugün kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları:
kar-kali

İlginizi ÇekebilirDalyan'daki Kaya Mezarları'nın gizemiDalyan'daki Kaya Mezarları'nın gizemiİlginizi ÇekebilirAraba yolculuğu sevenler için dünyanın en nefes kesici 10 yoluAraba yolculuğu sevenler için dünyanın en nefes kesici 10 yolu
Yayınlanma Tarihi:10:46,