Kış mevsiminde içinizi ısıtacak 5 Destinasyon

Kışın soğuktan ve kapalı havalardan sıkılanlardansanız, güneşin peşine düşebileceğiniz ve size kışı unutturacak harika yerler var. İşte 5 sıcak ülke önerisi...

Kış mevsiminde içinizi ısıtacak 5 Destinasyon

St Lucia, Karayipler

Karayiplerin en çok tercih edilen adasının Batı sahili, dünyanın en güzel plajlarına sahip ve volkanik yapısı ile trekking sevenler tarafından da tercih ediliyor.

karayiplerKuru sezonu Aralık – Mayıs ayları arasında olan adada en sevilen otellerden olan Sugar Beach deniz kenarındaki villaları, golf sahaları, spası, ağaç evleri ile lüks ve şımartıcı Robinson Crusoe tecrübesi yaşatabilir. Hakiki şeker kamışından yapılmış romları, otelin barında denemeyi unutmayın.

Garachio, Kanarya Adaları

Tarihi dokunuşunu koruyan Garachio, Kanarya Adalarının en büyüğü olan Tenerife'in sahilinde yer alıyor. Küçük kasabanın rengarenk evleri, bakir ve bakımlı plajları arasında yer alan 17. yüzyıldan kalma Boutique Hotel San Roque, restore edilen bir konakta yer alıyor.

kanaryaGastronomi, deniz, trekking, mağara ziyareti gibi çok geniş alternatifler sunan adada ayrıca yüzyıllık Draco ağaçları da görülebilir.

Maskat, Umman

Arap yarımadasının “sakin kuzeni” olarak anılan Umman, yerel dokusunu koruyan plajları, denizaltı zenginliğinin yanı sıra dağ sporları için de tercih edilebilir. Çöl ve tekne gezintilerine ilave, müthiş operası, Ghalya Çağdaş Sanat Müzesi ile kültür turizmine de cevap veriyor.

maskatUmman'da kalınabilecek en ayrıcalıklı yer ise Al Hajar Dağlarının kıvrımları arasındaki Shangri-La Barr Al Jissah. Misafirlerini Maskat'tan Bentley veya yat ile karşılayan otel, lüks vahası olarak adlandırılabilir. 2018 yılında açılacak Oman Renaissance Müzesi’nin mimarisi ve eşsiz koleksiyonu ile başlı başına bir destinasyon olacağa benziyor.

Zanzibar, Tanzanya

Asıl adı Unguja olan adanın tropikal ikliminin sunduğu tüm alternatiflere ilave tarihi Taş Şehrinde, Swahili, Hint, Avrupa ve İslami etkileri taşıyan binalar arasında Harikalar Diyarı (Beit el-Ajaib) olarak bilenen eski sultanlar sarayı görülebilir.

zanzibarDeniz ürünleri ile ünlü Forodhani gece pazarında yerel lezzetleri tadabilir ve taze şeker kamışı suyu içebilirsiniz. Adanın kuzey burnunda yer alan Z Hotel, şehrin keşmekeşinden uzakta tropikal bahçesinin içinde dinlenmek ve spor yapmak isteyenler için en ideal seçenekleri sunuyor.

Dangriga, Belize

Latin Amerika'nın en az bilenen ülkesi Belize, deniz tatili ihtiyacı olanlar kadar, tropikal orman, mercan kayalıkları ve Maya kültürü meraklılarına hitap ediyor. Dünyanın en büyük sualtı çukuru ise görülmesi gereken doğa harikaları arasından sayılırken, ihtişamını görebilmek için üzerinde helikopter ile gezinti öneriliyor.

belizeAna karadan tekne ile ulaşılan Thatch Caye Resort mercan kayalıklarına yakın adası üzerinde, olabilecek en ayrıcalıklı servisi verebilmek için sadece 26 misafiri aynı anda ağırlayabiliyor.

Kaynak: Oggusto

En romantik balayı rotaları İlginizi Çekebilir En romantik balayı rotaları Eski teleferik kabinlerinden yapılan mobil saunalar İlginizi Çekebilir Eski teleferik kabinlerinden yapılan mobil saunalar