Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Masal Şatosu mavi ışıkla aydınlandı
Masal Şatosu mavi ışıkla aydınlandı
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için çocukların gözdesi Masal Şatosu’nu ve İki Eylül Caddesi’ndeki 3’lü Heykel Grubu mavi ışıkla aydınlatılmaya başladı.
Seyahat 3 Nisan 2017 - 13:51

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içinde bulunan Masal Şatosu, kent merkezinde bulunan Üçlü Heykel Grubu, Işık Seli ve Reşadiye Camii otizme farkındalık oluşturmak için mavi ışıkla aydınlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi, her 68 çocuktan birinin yakalandığı ve Türkiye'de 1 milyon aileyi ilgilendiren otizm hastalığına destek vermek amacıyla #otizmemaviışıkyak kampanyasına bu yıl da katıldı.

mavi2Tohum Otizm Vakfının düzenlediği, #otizmemaviışıkyak kampanyasına Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, çocuklar için hayata geçirdiği projelerden olan Masal Şatosu bir hafta boyunca mavi ışıkla aydınlanacak. Büyükşehir Belediyesi ayrıca İki Eylül Caddesi üzerinde tramvay hatlarının kavşağında bulunan Reşadiye Tramvay Lobu park düzenlemesi içinde bulunan Üçlü Heykel Grubu, led ışıklardan oluşan ışık seli ve Reşadiye Camii'ni de mavi ışıkla aydınlattı.

mavi3Bir hafta sürecek olan mavi ışıkla aydınlatmayla, otizme farkındalık oluşturmanın yanı sıra amaçlarının Eskişehirlilerin kalplerinde mavi sevgi ışığını yakmak olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi yetkilileri, “Otizmde farkında olmanın yanı sıra, çözüm mavi melekler dediğimiz çocuklarımızın uygun ve sürekli eğitimden geçmeleridir” şeklinde konuştu.