National Geographic’ten büyüleyici fotoğraf gezileri

National Geographic, fotoğraf becerilerinizi National Geographic fotoğrafçısı rehberliğinde geliştirmenize yardımcı olmak için Fotoğraf Gezileri düzenliyor. İşin ipuçlarını ve tekniğini öğrenirken tablo gibi destinasyonları da keşfetmek için eşsiz bir fırsat… 

National Geographic’ten büyüleyici fotoğraf gezileri

Fas Fotoğraf Gezisi, 10 gün

Bir elinizde fotoğraf makineniz, Marakeş ve Fas'ın büyülü şehirlerini keşfetmek, gül rengi kezbahlara doğru yola çıkmak ve dağ köylerinde yaşayan Berberi ailelerinin portrelerini ölümsüzleştirmek isterseniz bu gezi listesine adınızı yazdırabilirsiniz.

marakesİtalyan fotomuhabiri Massimo Bassano eşliğinde organize edilen gezi senede iki kez yapılacak. Ücreti ise 8.595 dolar.

Trenle Hindistan, 11 gün

Hindistan'da günlük yaşam canlı renklerin, geleneksel ve modern arasındaki zıtlıkların uyumu içinde geçiyor. Hindistan'ı Palace on Wheels treni ile dolaşıp kırsal kasabaları, Tac Mahal'i ve kum tepelerini belgelemek de bu seyahatin merkezinde yer alıyor. Vahşi doğadaki kuşları tanımak ve özel performans sergileyen dansçılara eşlik etmek de cabası.

indiaÖdüllü fotoğrafçı ve film yapımcısı Ed Kashi eşliğinde gerçekleştirilecek gezi senede üç kez organize edilecek. Ücreti ise 12.895 dolardan başlıyor.

Japonya Fotoğraf Gezisi, 11 gün

Zamanla paralel gelenekleri ve sınır tanımayan modernliği ile Japonya, fotoğrafçılar için eşsiz bir ülke. Kyoto'nun elegan geyşaları ve fenerlerle aydınlatılmış Gion bölgesi, Shikoku kasabaları, Hiroşima ve Miyajima adası fotoğraf çekmek konusunda uzmanlaşmak isteyenler için büyülü atmosferler sunuyor.

japanÖdüllü fotomuhabir David Guttenfelder eşliğinde gerçekleştirilecek gezi Mart ve Kasım aylarında, sadece 2 kez gerçekleştirilecek. Katılım ücreti ise 9.595 dolar.

Moğolistan Fotoğraf Gezisi, 12 gün

Nefes kesici manzaralara ve göçebe kültüre ev sahipliği yapan Moğolistan, fotoğrafçılar için de benzersiz bir deneyim sunuyor. Moğol atlarının steplerdeki hallerini, deve süren ailelerin çadırlarını yakından görmek, gün doğumunda Gobi'de olup Moğolistan'ın geleneksel festivali Naadam'ı belgelemek için baş döndürücü bir fırsat.

mongoliaBelgesel fotoğrafçısı Ira Block eşliğinde düzenlenen gezi senede iki kez, Haziran ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek. Katılım ücreti ise 8.495 dolar.

Tibet ve Nepal Fotoğraf Gezisi, 15 gün

Tibet Platosu'ndan başlayıp Nepal'e uzanan bir Himalayalar yolculuğu… Rahiplerin gaz lambalarını yakarken söyledikleri ilahiler, özel seremoniler, Everest Dağı'nda gün doğumu, Katmandu tapınaklarındaki hacıların ritüelleri sizin deklanşöre basmanızı bekliyor.

tibetBelgeselci anlatım tarzıyla uluslararası alanda tanınan fotoğrafçı Fritz Hoffmann eşliğinde gerçekleştirilecek gezi, senede sadece 1 kez organize ediliyor. Katılım ücreti 9.325 dolar.

Karadan ve Denizden Küba Fotoğraf Gezisi, 11 gün

Karayipler'i Harmony V ile aşıp Küba'nın renkli kültürüne ve deniz hayatına yakından tanıklık etmek isterseniz, bu seyahat tam size göre. Kübalı sanatçılar, müzisyenler, medikal uzmanlar, zanaatkarlar ile tanışıp onların portrelerini ölümsüzleştirmek, Domuzlar Körfezi'nde sualtı keşfi yapmak ve Zapata Ulusal Parkı'nda kuşları gözlemlemek istiyorsanız rezervasyonunuzu bir an önce yaptırmanızı öneririz.

cubaÖdüllü fotoğrafçı ve gazeteci Kike Calvo eşliğinde gerçekleştirilen gezi Şubat-Mart ayları arasında 5 kez organize ediliyor. Katılım ücreti ise 9.500 dolardan başlıyor.

Galapagos Fotoğraf Gezisi, 10 gün

Darwin'in yaşayan laboratuarı olarak da kayıtlara geçen Galapagos, bereketli bir vahşi yaşama ev sahipliği yapıyor. Milyonlarca sene anakaradan izole olması sebebi ile ender bulunan canlı türlerinin sakini olduğu bölgede hayvanlar insan korkusu olmaksızın yaşamlarını sürdürüyor. Bu habitatı fotoğraflar ile ölümsüzleştirmek de size kalıyor.

galapagosPlutzer Ödülü sahibi fotoğrafçı Jay Dickman eşliğinde gerçekleştirilen gezi Kasım-Aralık ayları arasında iki kez gerçekleştirilecek. Katılım ücreti, 6.960 dolardan başlıyor.

Yukarı Amazon Fotoğraf Gezisi, 10 gün

Peru'nun kalbindeki kuzey yağmur ormanlarında nehir teknesi Delfin II ile seyahat ederken ormanların el değmemiş dokusunda yaşayan kuş türlerini fotoğraflamak ve muazzam bir manzara eşliğinde günü batırmak isterseniz National Geographic'in organize ettiği bu benzersiz deneyime dahil olabilirsiniz.

peru10 yılı aşkın süredir National Geographic ile çalışan fotoğrafçı Krista Rossow eşliğinde düzenlenen gezi Ocak-Şubat ayları arasında iki kez düzenlenecek. Katılım ücreti ise 6.990 dolardan başlıyor.

Asya'da Nadam Festivali İlginizi Çekebilir Asya'da Nadam Festivali İçinizdeki gezginin mimarı genleriniz olabilir İlginizi Çekebilir İçinizdeki gezginin mimarı genleriniz olabilir