Güneyden kuzeye doğru göç eden pelikanların geçişi, Tekirdağ semalarında muhteşem gösterilere sahne oldu.

Loading ...

Baharın gelmesiyle Afrika'dan Avrupa ülkelerine doğru göç eden pelikan sürüsü, Tekirdağ semalarında muhteşem bir görüntü oluşturdu. Denizin üzerinden kente giriş yapan pelikanlar adeta gökyüzünü kapladı.


ZİKZAKLAR ÇİZİYORLAR 

Trakya Bölgesi’nde sulak alanlarda mola verip karınlarını doyuran pelikanlar, dinledikten sonra kuzeye doğru ilerliyor. Pelikanlar gökyüzünde zaman zaman zikzaklar çizerek, zaman zaman da tek sıra halinde nizamı bozmadan ilerliyor. Pelikanların kent üzerinden geçişi bir vatandaşın kamerasına yansıdı.


BÜYÜK PELİKAN SÜRÜSÜ
Geçtiğimiz haftalarda da büyük bir pelikan sürüsünün Trakya semalarından geçişi ilgiyle izlenmişti.
(İHA)

FLAMİNGOLAR YARIŞLI GÖLÜ’NDE

Öte yandan Burdur Yarışlı Gölü’nde konaklayan flamingolar, drone ile görüntülendi. Yarışlı Gölü flamingoların doğal yaşam alanları arasında yer alıyor. Afrika, Asya ve Güney Avrupa’da yaşadıkları bilinen flamingolar, her yıl olduğu gibi bu yıl da Yarışlı Gölü’nde mola verdi. Birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Yarışlı Gölü’nde, Anadolu’da halk arasında ‘allı turna’ olarak da bilinen binlerce flamingo ile görsel şölen yaşanıyor. Kuzey Afrika’dan göçen flamingolar, nisan sonuna kadar konakladıkları sulak alanda doğaseverler ve fotoğraf meraklılarının ilgi odağı oluyor. (DHA)

İLGİLİ HABERNesli tükenen Toyu Kuşu Kırıkkale'de İLGİLİ HABERBalaban Kuşu Erzurum'da görüldü Yayınlanma Tarihi: