Portekiz sokakları eski çamaşır makineleriyle renklendi

Portekiz’e bağlı takımada Madeira’da Teatro Metaphora isimli tasarım ekibi, 133 çamaşır makinesi kazanı ile şehrin sokaklarını aydınlattı.

Portekiz sokakları eski çamaşır makineleriyle renklendi

Portekiz’de her yıl gerçekleşen bir festival kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.  Festivalde geçtiğimiz dönem yer alan projelerden biri oldukça dikkat çekici bir projeydi.

por3

Teatro Metaphora isimli tasarım ekibi tarafından yeni bir fonksiyon kazandırılan 133 çamaşır makinesi kazanı şehrin sokaklarını aydınlatmak için kullanıldı.

por4
Kâr amacı gütmeyen organizasyon Teatro Metaphora “Bir Yaz Gecesi Rüyası” ismini verdiği proje için, önce toprağa karışma noktasına gelmiş, çöplükte kaybolan çamaşır makinesi kazanlarını topladı önce.

por5
6 aya yayılan bu süreçte bazı evler de kullanmadıkları makinelerin kazanlarını proje sahibi ekiple paylaştı. Ardından São João de Deus sokağını aydınlatmak üzere bu kazanlar temizlendi, renkli ampullerle donatıldı ve asılmaya hazır hale getirildi.

por6
Tipik, dar Portekiz sokaklarından birinde kurulan platforma asılan kazanlar tasarımın ve geri dönüşümün gücünü birlikte sergiledi.

por7

Tasarımcılar, ortaya çıkardıkları çalışmayı şöyle özetliyor: “Bu enstalasyon hem görsel hem de ekolojik bir anlam barındırıyor. Kaynakların akıllıca kullanımına ve geri dönüşüme göz kırpıyor.”

por2
Toskana'nın en güzel pansiyonu İlginizi Çekebilir Toskana'nın en güzel pansiyonu Mutlaka görülmesi gereken şatolar İlginizi Çekebilir Mutlaka görülmesi gereken şatolar Güney Kore'nin son nesil 'deniz kızları' İlginizi Çekebilir Güney Kore'nin son nesil 'deniz kızları'
Loading...