Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rengarenk Budist tapınakları
Rengarenk Budist tapınakları
Amerikalı fotoğrafçı Collin Miller'ın Tibet ve Çin'de fotoğrafladığı tapınaklar, görenlerde keşiş olma isteği uyandırıyor. 
Seyahat 1 Mayıs 2017 - 15:44

Çin'in Siçuan eyaletinin Çengdu bölgesine giden Amerikalı Colin Miller, bir seri Budist tapınağı ve manastırı fotoğrafladı.

b1Bölgede yaşayan bir arkadaşıyla Siçuan'da yolculuğuna başlayan Colin karlı dağların, yüksek tepelerin üzerindeki rengarenk yapıları gezdi.

b2Yaklaşık 2 buçuk hafta boyunca bir minibüs ve bazen otobüsle sayısız küçük yerleşim noktasını dolaşan ikili, yerel ibadet alanlarının tamamına uğradı.

b3“Bir proje kapsamında fotoğraf çektiğimde bulduğum hiçbir şeye kayıtsız kalmak istemem. Bu gezide olay girebildiğimiz yerlerdi, bizi içeri davet ettikleri farklı türden yerler…” diyen sanatçı özellikle mekanlara, mimariye, insanlara odaklanmadığını; bütün detayların zaten bir şekilde kendini karelere dahil ettiğini söylüyor.

b4Siçuan'daki keşif sonrası Ganzi'de yer alan dünyanın en büyük Tibet Budist okulu Seda Manastırı’nı da ziyaret eden ikili, oradayken her sabah güneşin doğuşundan önce binlerce keşişin ilahisini duyarak uyandığını dile getiriyor.

b5 b6 b7 b8 b9 b10
Son güncelleme: 16:33 - 01.05.2017