Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şarapseverler için özel tatil rotaları
Şarapseverler için özel tatil rotaları
Şarabın kendine ait bir kültürü, bir literatürü vardır. Kendini tam bir şarapsever olarak tanımlayan kişiler, farklı şarapları tadabilmek için konfor bölgesinden düşünmeden çıkabilir ve gerekirse kıtaları aşabilir.
Seyahat 16 Temmuz 2017 - 02:39

Siz de seyahat ederken bir yandan dünyaca  ünlü yöresel şarapları denemeden edemeyenlerdenseniz bu rotalara biz göz atmalısınız…

İtalya
Şarap denilince akla ilk olarak İtalya gelir. Bir hafta sonu tatilinizde İtalya'nın şarap rotalarından birini keşfedebilirsiniz. Floransa'dan Toskana'ya geçiş yaparak Chianti üzümlerinin kilometrelerce alanı kaplayan anavatanında şarap tadımı yapabilirsiniz.

w1-1

FRANSA
En az bir hafta vaktiniz varsa Avrupa'nın şarap konusunda ikinci ülkesi Fransa'ya kadar uzanmanız mümkün. Toskana'dan Floransa'ya, ardından Marsilya'ya ve Provence'a geçebilirsiniz. Bu kasabanın kırmızı şarapları dağ köylerine giden yollarda saklı.

w3-1

İSPANYA
Bordeaux, Avrupa'nın şarap açısından namlı üçüncü ülkesi İspanya'ya oldukça yakın. Şarabın izindeki tatil rotanızı Bilbao'ya, oradan da İspanya'nın kuzeyinde yer alan ve gurmelerin “lezzet üssü” olarak bahsettikleri Asturias bölgesine çevirebilirsiniz.

bordalux

Güney Amerika
Güney Amerika'da Şili, şarap konusunda bir adım önde. Ovalle-Santiago-Talca-Concepcion rotasını takip ederseniz uluslararası üne sahip şarapların tadımını yapabilirsiniz. Bu rota başkent Santiago'yu da içerdiği için ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

w8

Güney Afrika
Güney Afrika'da ise Cape Town ve batı bölgesi birçok şarap rotasına ev sahipliği yapar. Paarl şarap rotası kırmızı şarabıyla,  Cabernet Sauvignon ve Shiraz üzümleriyle ünlü. Paarl dışında özel işletmelere ait şarap rotalarını da gezebilirsiniz.

shutterstock_615446057

Avustralya
Son olarak sıra Avustralya'nın dünyaca ünlü şarap rotası Yarra Vadisi'nde. Melbourne sınırlarında yer alan Yarra Vadisi, üst düzey kalitedeki Yarra Yering şarabının yanı sıra Yarra Ranges Ulusal Parkı'nın büyüleyici manzaralarına da ev sahipliği yapıyor.

w6