Şehrin karanlığı gökyüzüyle aydınlandı

Sanat yönetmeni Benjamin Løzninger; Fransa’nın Dijon kentinde sürdürdüğü 'Cloud Project' (Bulut Projesi) ile gökyüzünü sokaklara taşıyor. 

Şehrin karanlığı gökyüzüyle aydınlandı

Benjamin Løzninger sokak sanatına hayran olduğunu ve farklı yerleri keşfetmeyi sevdiğini söylüyor.
b2Løzninger ‘Cloud Project’ ile şehrin duvarlarına, kapılarına, reklam panolarına gökyüzü enstalasyonları yerleştiriyor.

b3Bu gökyüzü resimleri ile insanları gülümsetmeyi başarıyor ve karanlık, kasvetli havayı bembeyaz bulutlarla dağıtmayı başarıyor.

b4Projesini Portland ve Brooklyn'e de taşımayı amaçlayan sanatçı; gökyüzünü fotoğrafladıktan sonra bunların baskılarını alarak duvarlara yapıştırdığını söylüyor.

b5Böylece gökyüzüne ulaşmanın aslında ne kadar basit olduğunu, sıkıcı bir binanın duvarında birden karşımıza çıkan bulutların ne kadar huzur verebildiğini de kanıtlıyor.

b6 b7 b8 b9 b10 b11 b12 b13
Seyahat tutkusu simetriyle buluşursa İlginizi Çekebilir Seyahat tutkusu simetriyle buluşursa 3 tekerlekli bisiklet üzerinde yaşam İlginizi Çekebilir 3 tekerlekli bisiklet üzerinde yaşam Dünyayı gezip kızılları fotoğraflıyor İlginizi Çekebilir Dünyayı gezip kızılları fotoğraflıyor Uydu fotoğraflarından oluşan bayraklar İlginizi Çekebilir Uydu fotoğraflarından oluşan bayraklar