Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Susuz Şelalesi, corona virüsü tedbirleri nedeniyle boş kaldı
Susuz Şelalesi, corona virüsü tedbirleri nedeniyle boş kaldı
Kars-Ardahan yolu üzerinde bulunan, 75 metre yükseklikte su düşüşüne sahip Susuz Şelalesi, doğal güzelliğiyle ilgi çekiyor. Corona virüsü önlemleri kapsamında seyir terası ve mesire alanının kapalı olması nedeniyle bu yaz şelale çevresi boş kaldı.
Seyahat 18 Mayıs 2020 - 11:06

Kars’ın Susuz ilçesi halkı arasında `su uçan´ olarak da adlandırılan şelalenin doğal yapısı da dikkat çekiyor. Şelaleden düşen suların kayalarda oluşturduğu yosunlar, suyun süzüldüğü siyah dev kaya parçalarıyla ayrı güzellik oluşturuyor.
Şelalenin yanında bulunan vadi, 24 kuş türüne ve çeşitli yabani hayvanlara doğal yaşam alanı oluşturuyor.
Şelale, bölgenin en yüksek su düşüşünü sağlamasıyla doğaseverlerin uğrak yeri oluyor. Ziyarete gidenler, buz gibi suya ayaklarını sokarak, serinliyor. Ziyaretçiler, etrafındaki yeşillik ve çiçeklerle birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalıyor.
Seyir terası ve mesire alanlarının koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılması nedeniyle bu yaz şelale çevresi boş kaldı. Halk, şelale bölgesini yeniden ziyaret için koronavirüs tedbirlerinin esnetileceği günleri bekliyor.  DHA