Tatil yeri seçerken çocuklarınızı unutmayın

Tatil hazırlıkları başladı. Rezervasyonlarınızı çocuklarınızı da düşünerek yaptırın

Tatil yeri seçerken çocuklarınızı unutmayın

Erken rezervasyonların vakti geldi. Hemen hepimiz şimdiden tatil yapacakları yerleri araştırıyoruz. Ancak eğer çocuklarınız varsa onları göz ardı etmeyin ve planlarınızı onlara göre yapın. Onlar için güvenli ve gelişimine yardımcı tatil mekanı seçmek sizin de huzurlu bir tatil geçirmenizi sağlayacak.

Yanınızda çocuğunuz varken onun ihtiyaçlarını gidermek ve son derece güvenli alanlarda serbestçe koşup oynamasına ihtiyacınız olacak. Bu nedenle çocuğunuzla birlikte tatile gidecekseniz oksijeni bol, doğayla iç içe rahat ve güvenli ortamı olan tesisler tercih edilmelidir. Bunun için de en uygun yerler genellikle tatil yaşam köyleri ve kasabalarıdır.. Özellikle çocuklara uygun aktiviteleri ve çocuk kulüpleri olan tatil kasabaları arasından seçim yapılmalıdır. Çocuğunuzun yaşıtları ile koşup oynayabileceği bir yer tercih edilmelidir.

24 yıl matematik öğretmenliği yapan, İksir Resort Town’ın yaratıcısı İksir Sema Aydın, çocukların bu ihtiyaçlarına ailelerin mutlaka önem vermesi gerektiğini belirtiyor. Güvenli bir şekilde çocuğunuzla huzurlu bir tatilin içinde mutlaka doğaya ve doğal olana da yer verilmesi gerektiğini söyleyen Aydın’a göre tatil çocuklar için öğrenmeye devam ettikleri bir zaman dilimi olmalı. 

 

Loading...