Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Topkapı Sarayı, dünyada aşıkları buluşturan ilk 10 yer arasına girdi
Topkapı Sarayı, dünyada aşıkları buluşturan ilk 10 yer arasına girdi
Online tanışma uygulaması Happn, dünyada insanların uygulama üzerinden karşılıklı birbirlerini beğendiği 10 tarihi mekanı belirledi. Listede Türkiye’den Topkapı Sarayı da var…
Seyahat 6 Kasım 2017 - 10:30

Sevgilinizle nerede tanıştınız sorusuna sanılanın aksine çoğunlukla pek de romantik olmayan cevaplar verilir; iş yerinde ya da ortak arkadaşımızın doğum gününde gibi… Ancak bazıları için durum çok farklı, çok daha romantik… Yollarınızın kesiştiği insanları bulmanıza yarayan tanışma uygulaması Happn verilerine göre, dünyanın önemli tarihi ve turistik mekanları pek çok insana hoşlandığı kişiyle tanışma fırsatı sunuyor.

Buna göre, Arjantin'de yer alan Buenos Aires Dikilitaşı ilk sırada yer alırken, İngiltere kraliyet ailesinin resmi konutu olan Buckingham Sarayı listeye ikinci sıradan girdi. Üçüncü sırada ise, âşıklar şehri olarak bilinen Paris'in sembolik yapısı Eyfel Kulesi var. Türkiye ise Topkapı Sarayı ile listenin dokuzuncu sırasında yer aldı.

İşte aşıkları buluşturan dünyanın 10 harikası:

1. Buenos Aires Dikilitaşı – Arjantin

buenos2. Buckingham Sarayı – İngiltere

buckingam3. Eyfel Kulesi – Fransa

eifell4. Kutsal Aile Bazilikası (Sagrada Familia) – İspanya
sagrada5. Empire State Binası – ABD

empire6. Küçük Deniz Kızı Heykeli – Danimarka

denizkizi7. Kolezyum – İtalya

kolezyum8. Sidney Opera Evi – Avustralya

opera
9. Topkapı Sarayı – Türkiye

topkapi10. Kurtarıcı İsa Heykeli – Brezilya

brezilya