Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ülkelerin geleneksel dansları
Ülkelerin geleneksel dansları
Müzik ve dansın birleşmesi, ruhun en büyülü besinini oluşturuyor dersek abartmış olmayız. Bu ikiliyi seyahatle birleştirmek mükemmel olur ve dansları yerinde öğrenip uygulamak en güzeli diyenler için ülkeler ve geleneksel dansları…
Seyahat 12 Ocak 2018 - 13:53

TANGO, ARJANTİN

1860'lı yıllarda ortaya çıkan aşkın ve ihtirasın dansı olan Tango'yu hem izlemek hem de öğrenmek için en ideal adres tabii ki de anavatanı Arjantin ve özellikle Buenos Aires.

t1Milonga olarak adlandırılan tango geceleri için Barrancas de Belgrano Parkı, Club Gricel veya Confitería Ideal gidilebilecek yerler arasında. Bu gecelerin en güzel özelliği ise tango dansını hemen orada öğrenebilecek olmanız.
t2İzlemekle yetinmek istiyorsanız ise yemekli milonga gecelerine katılmayı tercih edebilirsiniz. Her Ağustos yapılan Tango Festivali'ni de kaçırmak istemeyebilirsiniz.

SAMBA, BREZİLYA

Rio Karnavalı'nın pek çok kişinin “Yapılacaklar Listesi”nde olduğunu biliyoruz.
s1Brezilya'da her Şubat ayında yapılan karnavalda ülkenin en iyi dansçıları, en görkemli kıyafetlerine bürünerek muhteşem bir gösteri sergiliyorlar. Ama katılmak varken neden sadece izleyesiniz ki?

s2Eğer siz de samba dansını öğrenmek istiyorsanız, Rio da Janeiro'daki turist derslerinden birine katılabilirsiniz veya ülkenin en büyük okulları olan Mangueira ve União da Ilha'dan ders alabilirsiniz.

VALS, AVUSTURYA

Müzisyen Johann Strauss'un eşsiz yeteneği sayesinde tüm dünyaya yayılan vals, Avusturya'nın geleneksel bir dansıdır.

v1Gerçek Avusturya valsini en iyi hissetmenin yolu ise Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşen balolardan birine katılmak. En ünlü balolardan olan Opernball, 1877'den beri Vienna Opera'sında gerçekleşiyor.

v2Muhteşem müzik ziyafetinin garanti olduğu Philharmoniker Ball da seçenekleriniz arasında. Eğer valste yeni iseniz Viyana'nın en prestijli dans okulu olan Elmayer'den ders alabilirsiniz.

FLAMENKO, İSPANYA

Endülüs Halk Müziği eşliğinde yapılan flamenko dansı İspanya'nın simgelerinden biridir.
f1Kompleks ve yoğun kültürel bir geleneğe sahip flamenkoyu izlemek için Madrid ve Sevilla, pek çok şov gösterisiyle ideal şehirlerden. Flamenko şovlarının yapıldığı yerlere ‘Tablaos' deniyor ve bu yerlerde yemek eşliğinde şovları izlemeniz mümkün.

f2Flamenkoyla ilgili daha geniş bilgi öğrenmek içinse Museo del Baile Flamenco'yu ziyaret edebilirsiniz.

SALSA, KÜBA

Latin Amerika'dan esinlenen salsa dansını keşfetmek için en güzel yer Küba.
k1Dünyanın farklı yerlerinde farklı şekilde uygulanan salsanın en güzel özelliklerinde biri, pek çok farklı hareket ve müzikle doğaçlama olarak yapılabilmesi. Salsa dansını yerinde öğrenmek isterseniz Havana'daki dans okullarından ders alabilirsiniz.
k2Salsayı yerlilerden ve anında öğrenmek içinse Café Cantante, La Casa de la Música ve Diablo Tun Tun en iyi mekanlar arasında.

Son güncelleme: 13:54 - 12.01.2018