Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
15 bin Swarovski taşlı spor ayakkabı
15 bin Swarovski taşlı spor ayakkabı
Yaptığı sanatsal çalışmalarla adından söz ettiren Daniel Jacob, yaklaşık iki yıl önce tasarladığı bir spor ayakkabıyı, yoğun talep üzerine satışa çıkardı ve fiyatı da tam 25 bin TL...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 4 Ocak 2018 - 12:35

Daniel Jacob… Kendisi bir sanatçı. Yaklaşık iki yıl önce Nike Air Jordan ayakkabısına 150 bin kristal taş işleyerek herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştı. El emeği göz nuru yaptığı bu tasarım öyle talep gördü ki, sergi için yapılan bu modelin giyilebilir olması yönünde mesajlar aldı.
daniel-jacob-nike“Yaptığım Air Jordan için son bir yılda yüzlerce talep aldım” diyen Jacob, ilgi bir hayli yoğun olunca bu kez de giyilebilir sanat yaptı. Sınırlı sayıda üretilen Air Jordan 1 “Golds”, Jacob’un ilk giyilebilir spor ayakkabı tasarımı. Üzerinde 15 binden fazla Swarovski kristali var ve her biri tek tek elle işlendi. Jacob, sadece bir çitf ayakkabının süslenmesinin dört hafta sürdüğünü de söylüyor.
daniel-jacob-nike1Gelelim ayakkabının fiyatına… Bu tasarıma sahip olmak istiyorsanız 6 bin 500 doları yani yaklaşık 25 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor… Ayakkabının detaylarını Daniel Jacob’ın instagram hesabı thedanlife’tan takip edebilirsiniz…
daniel-jacob-nike2

Son güncelleme: 12:39 - 04.01.2018