2016 yazına özel makyaj tüyoları

2016 yazında, makyaj yaparken kullanacağınız renkleri doğada bulunan tonlar arasından seçmenizde fayda var. Senenin favorisi ise tabii ki yine şeftali tonları.

2016 yazına özel makyaj tüyoları

Birgan BİLEKE

2016 yazında, makyaj yaparken kullanacağınız renkleri doğada bulunan tonlar arasından seçmenizde fayda var. Senenin favorisi ise tabii ki yine şeftali tonları.

50

Ten rengine hayat veren şeftali tonları güzel ve sağlıklı bir görünüme de destek veriyor. ‘Nude' denen ve ten rengine yakın ton ise özellikle ruj rengi seçiminde ön plana çıkıyor. Özellikle makyajında dudağını ön plana çıkarmak istemeyenler en çok bu renk rujları kullanmayı tercih ediyor. Dikkatleri tamamen dudaklarına çekmek isteyenler 90'larda ön plana çıkan ve günümüzde de kullanılan parlatıcıları tercih ediyor.

41

Bu trendlere dikkat

2016 yaz sezonunda makyajda aydınlık ve fresh bir cilt, doğal kalın kaşlar, yumuşak kedi gözler, hacimli takma kirpikler, elma şekeri dolgun dudaklar ön planda.

52

Ten rengine göre allık

Beyaz bir tene sahipseniz; sizin için en uygun allık seçimi şeftali, pembe, turuncu, yakın sıcak ara tonlar. Bronz ve ışıltılı renklerden kaçınmalısınız.
Buğday bir tene sahipseniz; kırmızıya yakın tonlar ve şeftalinin her tonunu abartmamak şartıyla kullanabilirsiniz. Saç renginizde kahve ışıltılılar varsa bronz allıkla gölge verip elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.
Bronz bir tene sahipseniz; kiremit, mürdüm, bronz ve ışıltılı allıkları tercih edebilirsiniz.

42

Buğulu bakışlar

Her yeni sezon beraberinde farklı trendler getirse de, bazı unsurlar daima yerini koruyor. Tıpkı kırmızı dudaklar ve buğulu bakışlar gibi… Bu yıl olduğu gibi, 2016 yazında da sadece bir kırmızı ruj sürerek, doğal ama dikkat çekici bir stil yaratacak pek çok kişi göreceğiz. Buğulu bakışların anahtarı dumanlı göz makyajının popülaritesi de yükselişine yine devam ediyor. Bu göz makyajları, kirpikleri gürleştiren maskarayla zenginleştiriliyor ve çarpıcı bakışlara kavuşmanızı sağlıyor.

46

Kadifemsi mat dudaklar

Yeni sezon tasarımlarının tanıtıldığı moda haftasında kullanılan makyajlarda ten kadar öne çıkan bir diğer unsur da mat ve kadifemsi dudaklardı. Stiliniz bu tür bir görünümü destekliyorsa, rujunuzla aynı renkteki dudak kaleminden yardım alacağınız, koyu bordo, siyah ve kahverengi rujla elde edeceğiniz koyu dudak makyajıyla 2016 yılında siz de trenleri yakalayanlardan olabilirsiniz. Tercihiniz retro görünümden yanaysa kırmızı ruj tam size göre..