Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2016’nın trend saç rengi ve modelleri
2016’nın trend saç rengi ve modelleri
2016 yılının trend saç renkleri ve modellerini sektöre 25 yılını vermiş 2 meslektaş kardeşten aldık.
Moda 5 Nisan 2016 - 16:23

Erkan ve Serkan Yenipınar Erse Kuaför çatısı altında 25 yıldır beraber çalışıyorlar. Kuaför mesleğinin bir sanat olduğu konusunda hem fikir olan Yenipınar kardeşler, bu işin aşk ve tutku olduğunu belirttiler. Kendileri dahil bu işi yapan tüm meslektaşlarının Paraben içermeyen ürün kullanmaları gerektiğinin altını çizen Erkan ve Serkan Yenipınar kadınlara verecekleri en önemli tüyonun haftada bir muhakkak saç bakımı yapmaları olduğunu söyledi.


Sonbahar ile saçların dökülmeye başladığını belirten  Serkan Yenipınar, bakım yapıp kırıkları temizlemenin saçların sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirtti. Saç kesiminde yüz modelinin çok önemli olduğunu belirten Yenipınar kardeşler muhakkak profesyonel destek almanın şart olduğunu söyledi

İşte 2016 yılı Trend Saç Renkleri ve Modelleri;

2016 en trend saç renkleri arasında bal köpüğü saç renkleri ve modelleri, karamel, çikolata kahve, küllü kumral, bakır kızılı ve mavi siyah saç renkleri ve modelleri yer alıyor.

Yoğun ilgi gören Bal köpüğü saç rengi 2014 yılında liste başıydı. Bir çok kadın saç rengi olarak tercih ederken bir kesimde balyaj rengi olarak tercih ediyor. Her yaşta kadının tercih ettiği bu rengin içinde dore tonları da yer almaktadır. Sarı saçlardan vazgeçmeyen kadınların da tercih ettiği bu renk, saçlara ışıltı ve renk katar.

Genç kızların en çok beğendiği saç renkleri arasında yer alan karamel kahve saç tonları, ışıltılı bir hava yaratırken, aynı zamanda çekici bir görünüm veriyor. Koyu karamel renk her cilde yakışan, ışıltılı ve parlak bir saç rengidir.


Çikolata Kahve tonları geçen senenin en çok rağbet gören renkleri arasında yer alıyordu. Sıcak çikolata kahve saç renkleri özellikler esmer tene ve beyaz tene en çok yakışan saçlar arasında yer alıyor. Buğday tenli bayanlar, çikolata kahve tonları istiyorsa röle ve balyaj uygulaması yapıldıktan sonra istedikleri tonlara ulaşabilir. Çikolata kahve aynı zamanda doğal ve sadeliği en iyi şekilde yansıtan saç renkleri arasında yer alır.

Küllü kumral saç rengi kesinlikle sezonun en trend saç rengidir. Hemen her tene yakışan şık ve etkileyici saç renkleri arasında yer alan küllük kumral rengi büyük ilgi görüyor. Açık tenli bayanlar küllü kumral tonlarını tercih edecekse kesinlikle makyaj ile desteklemeli. Küllü kumral saç renkleri kolay elde edilemeyen renkler arasındadır. Bu nedenle istediğiniz tona kavuşmanız zaman alır. Solgun bir renktir ve mat durur. Buğday tenlilerde kendini hemen gösterir. Ancak açıktenlerde makyaj ile desteklemek gerekiyor.

Son güncelleme: 20:31 - 05.04.2016