Sözcü Plus Giriş

2018 Gelinlik modasına bohem tarz damgasını vuracak

Artık gelinliklerde rahatlık, doğallık, şıklık, sadelikten ödün vermeyen ve özgür ruhu taşıyan anlayış revaçta. Özgünlük, zarafet ve farklılıkları içinde barındıran Boho model gelinlikler ve aksesuarlar, yeni sezonda gelin adaylarının öncelikli tercihi olacak.

null
Güncellenme: 14:33, 09/11/2017
2018 Gelinlik modasına bohem tarz damgasını vuracak

Tüm dünyayı etkisi altına alan Boho tarzı, ayakkabı seçiminden gelin çiçeğine ve takılara kadar, yeni sezonda gelinlerin favorisi olmaya aday. Boho stilinin temelini oluşturan doğal renkler, hacim, konfor ve kombinasyonu tamamlayan dokular, gelinlik modellerinde öne çıkıyor.
evlilikfuari-konseptfotolar-1Gelinlikle birlikte kullanılan bilezik, saç aksesuarları, kolye, kemer gibi malzemeler de yine Boho stiliyle gelinlerin baş tacı olmaya aday. Bohem kelimesinden gelen Boho, Hippi, Vintage ve Gipsy tarzını harmanlayan bir anlayış aslında. Özgürlük, şıklık ve doğallığın bir ifadesi olarak gelinliklerde de aynı duyguyu oluşturmak için kullanılıyor ve sıradanlığı sevmeyen ve değişikliğe açık olan gelinlerin ideal seçimi oluyor.
evlilikfuari-konseptfotolar-2Dantel ve örgü gibi farklı dokularla tasarlanan gelinliklere keten, ipek, kadife, pazen, deri, yün gibi kumaşlar da eşlik ediyor. Taze çiçeklerle bütünleşen 2018 gelinlik modellerinde, etnik çizgiler, avangart motifler ve yaratıcılık içeren farklılıklar, gelinleri hem daha romantik hem de daha zarif gösteriyor.
evlilikfuari-konseptfotolar-4Plaj veya kır düğünlerinde doğal çiçeklerden yapılmış bir taçla süslenen dağınık saçlar, gelinliğin adeta tamamlayıcısı. Gelinlik trendleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız 2-4 Şubat 2018’de İstanbul Lütfi Kırdar’da 16. kez düzenlenecek Evlilik Hazırlıkları Fuarı’nı kaçırmayın.