2018 kışının yeni trendi; Büyükanne hırkaları

Geçmişe dönmeye, anneanne ya da babaannenizin gardıroplarını açmaya hazır mısınız? 2018'e hızlı bir giriş yapan büyükanne hırkaları yeni sezonda vazgeçilmeziniz olacak gibi görünüyor...

2018 kışının yeni trendi; Büyükanne hırkaları

Daha çok sonbahar aylarında tercih ettiğimiz hırkalar, 2018 sezonunda bizi geçmişe götürüyor. Anneanne ya da babaannelerimizin giydiği işlemeli, desenli, renkli nakışlı, taşlı, düğmeli ya da fermuarlı, yün ipliklerden örülmüş hırkalar sandıklardan çıkmaya hazır. Eskiden olsa “Giymem” diyeceğiniz nine hırkaları, sokak modasını şimdiden etkisi altına almaya başladı. Şu an daha çok salaş ve büyük düğmeli modeller tercih ediliyor.
nine-hirkasi3Artık sıkıcı değil

‘Büyükanne hırkası” denince her ne kadar ‘Şıklık’ kavramı pek akıllara gelmese de, ince ve yumuşak dokulu trikolar, özellikle kalem eteklerle, havuç pantolonlarla ve jeanlerle mükenmel bir uyum sağlıyor. Elbiselerle giymek istediğinizde sizi 1960’la götürecek olan büyükanne hırkaları, yeni sezonda sıkıcı olmaktan epey uzak… İnci, boncuk ve taş işlemeleriyle harmanlanmış, pembe, bebek mavisi, toprak tonları ve pastel renklerin ağırlıkta olduğu tasarımlar da büyük ilgi görüyor.
nine-hirkasi9Yeni nesil de beğendi

Yeni sezonun yükselen trendi büyükanne hırkaları, kafalarda yer etmiş ‘Sıkıcı’ imajlarına 2018'de son veriyor. Baklava deseni dahi olsa neşeli görünümleriyle genç nesli de radarına alan hırkalarda geleneksel motifleri görmek de mümkün. Günümüze adapte edilmiş çiçekler, puantiyeler ve çizgiler ise kombinlerinizin vazgeçilmezi olacak.
nine-hirkasiİstediğinizi bulamazsanız örün

Büyükanne hırkalarını hemen hemen tüm markaların koleksiyonlarında görmeniz mümkün. Oldu da istediğiniz modeli bulamadınız… O zaman örmeye ne dersiniz? Malum eskiden hazır giyim şimdi olduğu gibi değildi ve büyükler kazaklarını, hırkalarını kendileri örerdi. Şayet eliniz yatkınsa, birbirinden renkli yünlerle zevkinize uygun bir hırka örebilirsiniz… Hem bu sayede, tasarımınıza retro bir hava da katmış olursunuz.

nine-hirkasi1 nine-hirkasi5 nine-hirkasi6 nine-hirkasi8
Loading...