Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2018 yaz aylarının vazgeçilmezi çiçek trendi olacak
2018 yaz aylarının vazgeçilmezi çiçek trendi olacak
Geçtiğimiz yaz, herkes neredeyse tüm gardırobunu çiçekli tasarımlarla doldurmuştu. Modası geçti diye düşünmeyin. Çünkü 2018 yazında sadece bahçeler değil tasarımlar da çiçek açmaya devam edecek...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 9 Nisan 2018 - 10:30

2017 yazında, kıyafetlerden aksesuarlara, ayakkabıdan plaj kıyafetlerine pek çok alanda karşımıza çıkan çiçek desenleri, 2018’de de yükselişine devam ediyor.
cicek-trendi-shutterstockÇünkü moda dünyası kendini Flora’nın kollarına bırakmış durumda. Flora kim mi? Güzel bir çiçek perisi… Aynı zamanda Roma mitolojisinde çiçeklerin ve baharın tanrıçası…
cicek-trendi-shutterstock1Her detayta mutlaka var

Uzun ya da kısa, tüllü, dantelli, şifon elbiselerde sık sık göreceğimiz çiçek desenleri sadece kıyafetlerde değil aksesuarlarda da ön planda.
cicek-trendi-shutterstock2Saç bantlarında sıkça gördüğümüz modeller, ayakkabı topuklarında, jean işlemelerinde, küpelerde ve çanta saplarında karşımıza çıkıyor.
cicek-trendi-aksesuarAyrıca son zamanlarda gelina adayları da, ki daha çok kır düğünü yapacak olanlar, çiçeklerden yapılmış taçları kullanmayı tercih ediyor.
cicek-trendi-splashnewsKombin yaparken dikkat

Çiçek desenli kıyafetleri kombinlerken dikkat etmekte fayda var. Çiçeklerin her halini göreceğimiz tasarımlar giyecekseniz, baştan aşağı aynı desene boğulmamaya özen gösterin.
cicek-trendi-splashnews1Örneğin; zayıf ve kısa boylu bir kadınsanız minik ama renkli çiçeklere yönelebilirsiniz. Hatta uzun maksi elbise ya da etek giyseniz de naif bir görüntü elde edebilirsiniz. Basenleriniz varsa, kesinlikle tercihinizi alt gruptan değil, bluz, tişört gibi üst gruptan yana yapın. Çiçek desenlerini pantolon ya da etekte kullanırsanız, kalçalarınız olduğundan daha büyükmüş imajı verir.
cicek-trendi-splashnews3Seneye de bizimle

Etek, pantolon, tulum, pijama takımı, bluz, ceket, şort ve hatta mayolarda da göreceğimiz floral desenler sadece bu yaz bizimle olmayacak.
kate-splashnewsDünyaca ünlü pek çok markanın 2018-19 Sonbahar Kış koleksiyonlarında da bu etkiyi görmek mümkün. Giyen kişi kadar, karşıdaki insanında içini açan ve herkesi olumlu yönde etkileyen çiçek trendi ile bakışları üzerinize çekmemeniz imkansız…
cicek-trendi-splashnews2

Etiketler